ŠvP Medvědí bouda 6.den 4. a 6.C

Zveřejněno v , autor Mirka Kellovská

Dobrý večer,

dneska, jak jinak, opět lilo celý den 😆

Dnes nás poprvé déšť vůbec nezaskočil a odpoledne jsme vyrazili na výlet. Na fotkách to vypadá jako cesta na Labskou louku, ale ve skutečnosti jsme hledali řeku ONYX na Antarktidě. Až k jejímu prameni dorazilo 25 dětí, zbytku stačil pohled na potůčky stékající po stráni.

Koukněte na fotky dnešních her, v první jsme řešili binec v botách na výzkumné stanici, a druhou ztroskotání lodi kousek od pobřeží Antarktidy a pokus o záchranu všech a všeho.

Děti také absolvovaly antarktický kvíz, dostaly stejné otázky jako vy. Zdá se nám, že však byly významně úspěšnější  😀

…posuďte podle fotek 😯 .

https://plus.google.com/photos/113889008664451253420/albums/5885753916518870833?authkey=CMPI9uzt6PXxiwE

https://plus.google.com/photos/102453996732342488409/albums/5885725726913541409?authkey=CMeC6JftqtPd3QE

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny", Tyrkysová třída, Zelená třída. Zde je stálý odkaz článku.

26 odpovědi na ŠvP Medvědí bouda 6.den 4. a 6.C

 1. Lucka Najmanová říká:

  Ahoj Medvědí boudo a Pidi zvlášť
  už moc nevidím na oči (je trochu pozdě) a tak tě nemohu najít mezi tančícími na karnevalu v Riu – doufám, že je to jen tou pozdní hodinou! Tenhle karneval je totiž jedna z věcí, které bych MOC chtěla vidět doopravdy, takže doufám, že ty sis tu příležitost nenechal ujít!
  Jestli dobře počítám, tak evoluce homo s. sapiens na „homo aquaticus“ trvá necelý týden :-)! Fantastické – jen aby si vůbec někdo z Vás zítra všimnul, že už neprší! Protože by konečně opravdu nemělo!!! Tak doufám máte naplánované nějaké pouštní oblasti – víc příležitostí asi za svou bleskovou cestu kolem světa nedostanete.
  Pidísku, babička dnes dostala pohled k narozeninám – nechodí jí internet, tak mě poprosila, abych ti MOOOOOC poděkovala – strašně moc se jí líbil!
  Užívejte zbytek cesty kolem světa, program je fantastický – dospěláci Vám velký dík a obdiv! Pidísku, pusu velikou od nás všech z jižnějších oblastí, piš deník, abys měl doma podle čeho vyprávět, moc se na Tebe těšíme. Pa máma

 2. Slovákovi říká:

  Ahoj všem,
  dnes na nás od rána svítí v Praze sluníčko, tak doufám, že závěr týdne bude krásný i u vás. Měli jste to letos náročnější, tak ať se vyvede závěr lépe.
  Katka Slováková

 3. Hammerová říká:

  Ahoj Štěpánko,
  dnes ráno mě tady v Praze probudilo sluníčko, tak jsem si otevřela vaší webkameru a první co jsem řekla tak HURÁÁÁÁ …i u vás jsem viděla sluníčko, tak snad chvilinku se u vás zastaví.MOOOOOC vám to přeju.
  Tak si to krásně užijte !!!!!!!!!
  Krásný den plný zážitků a večer se budu těšit na vaše fotky.
  Pusu posílá mamka a babička …….. 🙂

 4. Bára Munzarka říká:

  Svítííííííííííí!!!!!!!!!!!
  Aničko milovaná!
  Tak a honem z chulupy!
  Jak Vás tam, bando tak pozoruju,nemůžu se dočkat společného stanování na Mácháči!
  Fotky jsou bájo a nechápu, jak to, že jste Boudu Medvědí ještě nerozlouskali.
  Všem dospělákům posílám virtuální medajli!
  Aničko, objímám Tě moc a moc a šupajdím otevřít okýnka do propršeného domečku, aby se vyvětral a vyschnul.
  Přejeme Vám krásný, konečně sluníčkový den!!!
  Makynka.

 5. Brabcovi říká:

  Ahoj Andulko, tak konečně sluníčko doputovalo i k vám, mám velkou radost 😀 Děkujeme za fotky, vidím, že ani to špatné počasí vám rozhodně náladu nezkazilo a to je dobře 🙂 Táta s Violkou byli včera pro novou skříňku k vám do pokojíku, vypadá moc hezky. My s Vildou jsme dělaly trošku „debordelizaci“ vašeho pokojíčku a dnes či zítra budeme pokračovat, musíme přesunout věci z té staré do nové 🙂 Užívejte krásného počasí, přejeme všem šťastnou cestu kolem světa! Objímáme a posíláme políbení :-* máma, táta, Vilda a Agi s Agi

 6. Kamila Moudrá říká:

  Ahoj Luci, ahoj všichni cestovalé. Konečně i Vám svítí sluníčko a pohled na kopce z webkamery je po tolika propršených dnech úchvatný 😉 Třeba dnes díky sluníčku projdete nebo projedete a nebo taky proletíte velký kus světa. Jsme zvědaví, jaké cestovatelské zážitky Vás ještě čekají. Dospělákům díky za skvělý program i ve ztížených podmínkách nepřízně počasí. Luci, moc na tebe myslíme a děkujeme za pohled. Tvé přání na sobotu bude vyslyšeno ;-). Už se na tebe moc těšíme, ale zatím ještě cestuj poznávej a zapamatuj si nové informace 😉 Z domova posíláme moře pusinek Dáda, máma, táta a Andy posílám pac.

 7. Krbovi říká:

  Zdravíme všechny dobrodruhy na Medvědí,
  moc na Vás myslíme, protože už konečně………………..pššššššššššššš….ať to nezakřiknem, co? 🙂
  Přejeme nádherný den, spousty srandy a super zážitky.
  Mega pusu pro Tádu Janka Krba anebo raději dvě.
  čauuuu mamka a Fínka

 8. Lucka Najmanová říká:

  Ještě přidávám trošku humoru – i lidové pranostiky podléhají vývoji:
  Březen – za kamna vlezem.
  Duben – ještě tam budem.
  Květen – topím jak kretén.
  V červnu jak ten blázen mám z obýváku bazén 🙂

  Krásný slunečný den Vám všem a Píďovi velikou pusu
  máma

 9. Marvanovi říká:

  Ahoj Davide, ahoj všichni.
  Konečně už neprší. U nás od rána svítí slunce a na webkameře vidím modrou oblohu i u vás. Huráááá… a teď …vidím dokonce i vás. Je pěkné pozorovat to vaše barevné hemžení. Užijte si krásně další den plný objevování a večer se těšíme na nové zprávy. Davide, Filda ti přeje ať se máš dobře a ať se ti tam líbí. Posíláme moře pusinek, pa máma táta a Filip

  Ps: Dospěláci, hodně sil, vydržte, jste úžasní.

 10. Simonidesovi říká:

  Ahoj Lucinko, ahoj všichni,
  zdravíme Vás z Prahy, kde konečně celé dopoledne svítí sluníčko. Vidíme Vás na webkameře, konečně si můžete trochu užít venku.
  Posílám odkaz na poslední povodňový trénink otužilců, kde táta chyběl. Přeci ještě jenom má trochu rozumu. Ale část musel určitě někde ztratit, když tam v zimě plave. http://www.otuzilci-praha.cz/cz/2013/06/05/posledni-povodnovy-trenink/.
  Kontrolní otázka: Plaval v Antarktidě již nějaký otužilec?
  Máma, Péťa, táta

 11. Willingerovi říká:

  Zdravíme expedici v Krkonočích a hlavně Kristýnku.
  Včera jsem ti zapomněla poslat pohled, tak jestli ti to nebude vadit, tak dnes pošlu dva.
  Hlavně že si ho připravím do kabelky. Jinak je fajn, že už máte lepší počasí, tak ať vydrží alespoň do soboty. Máme tě rádi, mamka , taťka a Nikča.

 12. Jitka Schulzová říká:

  Honzíku,dnes už je středa a poprvé zatím neprší…Doufám,že máte taky trošku lepší počasí a stále skvělou náladu?Prohlédli jsme si s Vojtou fotky-máte se hezky a pohodově.Velký dík za všechno patří paní učitelce Mirce a všem dospělým účastníkům.Tak vám všem posíláme pozdravy z Prahy a přejeme hezké dny,prima zábavu a vraťte se nám všichni ve zdraví.Ahoj!Babička Jitka a Vojta

 13. Jarka říká:

  Zdravím všechny a tebe Patrýsku nejvíc.Konečně jsem dojela z utopených jižních Čech a všechno si přečetla a prohlídla.Na mém počítači to trvá dost dlouho.Je to báječná cesta i všechny akce kolem.Dospělí jste výborní jako vždy.Fotky jsou krásný a nožky zejména!!!
  Pidisku pusu posílám a už se moooc těším co budeš vyprávět. Jarka

 14. Grulichovi říká:

  Ahoj Sasi, dnes je tu jak v létě, tak doufáme, že u vás taky. Kubík si hraje venku a kocour se tu jen tak mihnul. Fotek jste poslali tolik, že jsem si je ještě nezvládla prohlédnout, určitě se dobře bavíte. Kubíček ti posílá velkou pusu, já taky a všechny moc zdravíme. Jana a Kubík

 15. Bubíkovi říká:

  Ahoj Kryštůfku a celá parto.Fotky opět skvělé, velký dík dospělým, neboť se o Vás dobře starají, užívejte si čerstvého vzduchu a nádherné přírody, ať nám můžeš své zážitky povyprávět.Přejeme hodně sluníčka, pohody a radosti. Všechny vás zdraví babi a děda z Moravy.

 16. Jedličkovi říká:

  Ahoj Honzíku, tak jak dneska cestujete a užíváte sluníčka? Fotky jsou super, ta túra k pramenům Onyxu musela být krásná. Ten druhý set fotek se mi bohužel nedaří otevřít, takže karneval v Riu mi zůstává utajen, ale jsem si jistá že to byla paráda :). Konečně jsem dneska objevila v poště ten dotazník o Antarktidě, ale nevadí že jsem ho nevyplnila včas, protože odpovědí bych dala do kupy stejně jen velmi málo. Těším se, že se to od tebe všechno dozvím. Včera jsem nestihla hodit pohled do schránky včas, tak ti přijde asi až zítra. Mějte se tam všichni nádherně, moc na Tebe myslíme a posíláme spoustu pusinek! Máma, táta, Kája a „kluci“

 17. Rendová Iva říká:

  Ahoj Miško,
  tak Ti honem ještě píšu, abych to stihla, než odejdu z práce. Na fotky se podívám doma, spolu s Kačenkou, která už dorazila z dlouhé cesty od vás z Krkonoš. Moc se těším, co mi oba budete vyprávět.
  Užij si ještě posledních, snad už slunečných dnů (na kameře to vypadá dnes dobře 🙂 ), posílám velikánskou pusinu, mamka.

 18. Michal Korčák říká:

  Ahoj Andul,
  ahoj Vojto,

  dnes , tedy včera, vypadáš Andul na fotkách ještě taková zádumčivá, jako by doznívala ta teplota, či co. Ale to přejde, možná, že se mi to jen zdálo, či fotoreportér zachytil zamyšlenou chvilku!

  Vojta je zjevně akční hrdina, energie z Tebe jen prýští.

  Do dalších dalších putování a poznávacích expedic přeji oběma hodně sluníčka a “ Suchou stopu ! “ 🙂

  Tady v Praze je dnes hezký den, slunce svítí a je příjemné teplo, minulé mokré dny jsou zapomenuty.

  Těším se na další fotoreportáže a posílám pusu !

  Táta

 19. Ivana Soldánová říká:

  Nazdar světoběžníci, gratulujeme vám k dobytí cíle, ať už řeky či jezera Onyx. To jsme si, přiznáváme, museli vyhledat na Googlu v mapách. Třebaže možnost jejich zvětšení je dost podrobná, stejně byla Anežka smutná, že ačkoli pátrala široko daleko, neobjevila žádného tučňáka. Asi vyrazili všichni zrovna na lov nebo na výlet. Ale to nevadí, protože jsme při tom podrobném zkoumání narazily na nádherný grafický obraz vytvořený z rozlamování ker a ten mi prý zítra Žofka namaluje. Tak už se těším. Bohužel zase neznáme vaše další plány, proto můžeme jen hádat, a tak to typujeme na nejbližší pevninu od vašeho zálivu a to na Nový Zéland. Možná ho vybíráme i proto, že tam bychom rádi vyrazili my. Uvidíme, kam to zanese vás. Přejeme dobré počasí na cestu, mnoho zajímavých zážitků a vydařených cestovatelských fotografií.
  3x velké ahoj posílají 3 Soldánky

 20. Zuzana Beranová říká:

  čau štěpáne máš doma dopis který ani nevíme od koho je. a je na něm pečetˇ a je napsán ve staromodním stylu a je z prahy.a z mámou sme se dívali na správy a dejvice sou pod vodou.a nesmí se chodit do rokle protože na jednu paní spadl strom a vona to pokadila v tom že poslouchala muziku a neslišela křupání a tak to na ní spadlo.ps tomáš beran jo a nestloustni tam a na webkameře nic není.

 21. Zuzana Beranová říká:

  Ahoj Štěpánku,
  tak Tom už Ti napsal všechny novinky. Na mě toho moc nezbylo. Tak snad jen ( a myslím, že Ti tím udělám radost ), že příští sobotu budete u Evy s Jirkou.
  Bohužel jsme se nemohli podívat na druhý set fotografií, na prvním je zachycen váš výlet k pramenům Onyxu. Jestlipak jsi došel až do cíle? Tomášek říkal, že on až k cíli nedorazil.
  Štěpánku můj, měj se krásně, posílám pusu
  Máma

 22. Syrovátkovi říká:

  Ahoj Kryštofe,
  Posílám ti moc pus, už jsem se vrátila domů a Pip, máma a táta se se mnou přivítali. Byli jsme s mámou v cukrárně. Lucka je u babičky v Krčíně. Tady svítí sluníčko! Na terase mě vyrostla mrkvička a tobě ředkvička a Lucce rajčátka. Moc se mi po tobě stýská. Táta je trochu nemocný. Kami & Pip
  Máma a táta děkují moc za pohledy a snad ti už taky dorazila pošta.
  6×6=36 Kami

 23. Kozákovi říká:

  Ahoj Ondro a všichni cestovatelé, dnes tady skoro celý den svítilo sluníčko, tak doufám, že vám taky! Předpokládám, že jste toho využili k dalším cestám, vše sleduji na fotkách i ve zprávách. Podívala jsem se na test o Antarktidě a radši nic nevyplňovala :-), protože by to byla ostuda a veliká!!!! Pěkné počasí jsem využila k práci na zahradě, slimáci nám okousali skoro všechno!!!!! tak jsem jim dnes vyhlásila válku :-). Všechny vás moc zdravím a přeji na cestách vše dobré. mamka

 24. Bébrovi říká:

  Ahoj Lucinko a ostatní cestovatelé,
  moc Vás zdravíme a věříme, že i na Vás sluníčko občas vykoukne a že se Vám tak hned lépe cestuje. Dnes k nám přijela babi z Modřan, bála se toho, jak se k nám dostane, ale přijela brzy ráno a cesta prý byla dobrá…Užívala si odpoledne s dětičkami a já šla do domku, trochu ho tam zútulnit 🙂 Luci, mějte se fajn, ať stihnete zdolat ještě pár kontinentů a snad brzy ahoj!!!
  H+M+B+S+J

 25. babi Hucová říká:

  ahoj Lucinko.moc na tebe myslím a věřím,že konečně máš lepší počasí a už je vám rozhodně radostněji, co se týče zábavy. My teď pořád sledujeme televizi a už jsme rádi, že je vidět, že ty povodně brzy skončí. Já jsem zase u Hani a přijedu zase v pátek. Tak Ti přeji hodně zážitků, dobrou náladu a dobře si to tam užij. Zdraví babi, ahoj.

 26. Boháčovi říká:

  Ahoj Eliško, dnes jste úspěšně dorazili k pramenům řeky Amazonky, tedy ONYX :-). Počasí jste měli přímo antarktické a tak doufám, že zítra si budete moci pro změnu užít tropického počasí nejlépe v rovníkové Africe. Želva Valentýnka je spokojená a pod svou ochranu si ji vzal Janíček.
  Měj se moc krásně a s přáním dalších sluníčkových dní se loučí maminka a tatínek.
  S DÍKY zdravíme také všechny dospěláky a přejeme jim hodně sil do dalšího kontinentálního cestování.