Stáže tyrkysové třídy

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

V tomto školním roce jsme v tyrkysové třídě zahájili jedinečný projekt. Žáci osmé třídy dostali možnost vybrat si firmu/zařízení/ústav, kde poté strávili týden na “stáži”. V rámci možností jim bylo umožněno, aby si vyzkoušeli, co to znamená chodit do práce a co taková práce všechno může obnášet. Přečtěte si, jaké jsou ohlasy a dojmy prvních šesti našich stážistů.

 

Domov Kamélie Křižanov- domov pro osoby se zdravotním postižením

 

Byla jsem užaslá z toho, že jsem mohla pomáhat a jak mě všichni přijali v klidu. Bavilo mě pracovat s mentálně postiženými. Přesvědčila jsem se, že s mentálně postiženými chci pracovat, ale vím, že se ještě musím v mnoha věcech zlepšit.

 

Anna Korčáková

 

Snoezelen (6)     Počítačová dílna (4) (1)

 

 

Mateřská škola speciální Na Lysinách

 

Ze stáže jsem nadšená. Prožila jsem úžasný týden v speciálním školském zařízení. Byla jsem hlavně s předškoláčky, kteří mě opravdu mile přijali do svého kolektivu. Měla jsem možnost pracovat s Bc. Irenou Procházkovou, která mi byla schopna poradit, co tato práce obnáší a co by mě čekalo na pedagogické škole. Jsem moc ráda za tuto zkušenost. Pomohlo mi to se rozhodnout, kam se budu příští rok hlásit.

 

Lenka Řezníčková


staze 7    20150407_114554

 

 

Fotolab Modřany

 

Týden své stáže jsem strávila ve fotoateliéru, kde jsem fotila, upravovala snímky a tiskla. Fotoateliér jsem si vybrala, protože jsem se chtěla naučit, jak fotit lépe. V tomhle oboru ale dříve nebo později vyčerpáš všechny možnosti dozvídat se něco nového.

 

Karolína Kellovská

 

staze 5

 

Mikrobiologický ústav AV ČR

 

Když jsem šla s Kryštofem do mikrobiologického ústavu, nečekala jsem, že mě to takhle moc zaujme. Dělali jsme spoustu zajímavých věcí. Mě nejvíce bavila práce s poloautomatickou pipetou, špičkami a  mikroskopem. Celkově mě to navedlo k uvažování o práci mikrobiologa.

 

Tereza Janovská

 

 

I když mě věda vždy fascinovala, po této stáži mě začala bavit ještě více. Sice úplně nevím, jestli bych se takto chtěl živit, ale i tak mi to dalo nový rozhled a úhel pohledu. Určitě bych takovou stáž všem doporučil.

 

Kryštof Ušela

 

 

staze 2 staze

 

 

 

VetPoint  – veterinární klinika ve Vršovicích

Za možnost navštívit stáže v různých oborech děkuji především našim suprovým učitelům. Stáž mi zařídila Terka E., za což jí moc děkuji. Spolupracovala jsem tam s panem doktorem MVDr. Jiřím Filipem a jeho asistenty. Za ten týden jsem toho zažila opravdu hodně, od rutinních očkování po operace. Díky stáži jsem mohla už takhle brzy zjistit, že veterina je pro mě to pravé.

 

Kristýna Kellovská

 

staze 4 staze 3

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny", Tyrkysová třída. Zde je stálý odkaz článku.