Škola v přírodě- druhé trojročí+7 třída

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská
Milí příznivci naší školy,

letos jsme si společný týden na škole v přírodě opravdu užili. Tématem byly řecké báje a pověsti. Bohové z Olympu nás celým týdnem provázeli a bděli nad námi dnem i nocí. V pondělí nás pozvali pod Olymp, seznámili nás s Prometheem a stvořením člověka a představili se nám. V sobotu před návratem do Prahy nás pozvali na Olymp znovu, vyslechli eposy, které děti složili a nabídli nám nektar a ambrosii.

A co dalšího jsme zažili?  Hráli jsme divadlo, kreslili a malovali, dělali si masky, obleky, štíty, kopí, lodě, počítali jsme i četli, hráli hry sportovní i logické.
Samozřejmě nechyběla diskotéka, tentokrát opravdu povedená. Sobotní bojovka nebyla vůbec jednoduchá, protože bylo třeba rozplakat psa Kerbera v podsvětí, získat jeho slzy a vysvobodit Persefonu. A to nebylo vše, ven z podsvětí šlo jen za pomoci Chárona, tzn po vodě.

Velkou legraci jsme zažili i v sobotu odpoledne u improvizované, zpomalené řecké olympiády.

Sedmáci připravují ještě sestřih videonahrávek, těšte se na něj, máme krásné záběry, hlavně z té olympiády, jejímž heslem bylo: „Už nikdy rychle“.

Za celý tým prima lidí ze školy v přírodě, kterým alespoň touto cestou děkuji za příjemný týden, který dětem pomáhali připravit, Vás všechny zdravím a přeji krásné teplé dny.

Mirka Kellovská

FOTOGRAFIE 

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii Červená třída, Fialová třída, Tyrkysová třída, Zelená třída. Zde je stálý odkaz článku.