Představitelé Magistrátu hlavního města Prahy a Radnice Prahy 12 navštívili Montessori při ZŠ a MŠ Na Beránku

Zveřejněno v , autor Jitka Plechatová
Paní a páni radní navštívili Montessori program, aby se podívali, jak probíhá výuka ve třídách na 1.a 2. stupni. Důvodem je plánované přístavba Montessori křídla.
Zajímalo je hlavně fungování tříd 2. stupně, protože to nikdy neviděli a chtěli se přesvědčit, jestli se děti opravdu učí. Návštěva prošla všemi třídami a prostory, provedli je deváťáci, zodpověděli otázky a vysvětlili způsob práce ve všech ročnících.
Kluci z 3. trojročí nachystali pro důležitou návštěvu občerstvení, napekli dva druhy závinů, připravili pomazánky, kávu a čaj. Během našeho společného setkání nás skvěle obsluhovali.
Radní odešli spokojeni a s úsměvem na rtech. Pan místostarosta Boublík, který návštěvu inicioval, velmi srdečně poděkoval.
Děkuji všem dětem za aktivní účast.

Z článku Petra Huška uveřejněného na webových stránkách MČ Praha 12 citujeme: „Vzdělávací program Montessori při Základní a mateřské škole Na Beránku v Praze 12 je unikátní. Jako jediný v ČR totiž funguje v kompletní devítileté podobě na základní škole zřízené obcí, nikoliv soukromou organizací. Zájem o ´modřanský´ program Montessori stále roste, díky jeho vysokému renomé se na školu hlásí děti z celé Prahy. Ve středu 9. 3. 2016 sem zavítali na návštěvu představitelé hlavního města Prahy, aby s vedením školy a se zástupci radnice Prahy 12 hovořili mimo jiné o uvažované přístavbě školy, která by umožnila lépe uspokojit poptávku občanů Prahy 12 po zdejší oblíbené vzdělávací metodě, která je „ušita dětem na míru“.“ …

Celý text včetně fotografií najdete na odkazu níže:

http://www.praha12.cz/predstavitele-hlavniho-mesta-prahy-navstivili-montessori-pri-zs-a-ms-na-beranku/d-46429

 

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.