Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Vážení rodiče, milé děti a další,
posílám odkaz na nové webové stránky montessoricesta.cz, které postupně nahradí starý web Montessori programu.
Věřím, že tyto stránky budou naši práci reprezentovat důstojně a všichni se na nich dočtete zajímavé informace a najdete, co je třeba.
Nové stránky nejsou v tuto chvíli ještě obsahově zcela naplněné, technicky  musíme také lecos dotáhnout, některé chybky vychytat, ale i přesto už jsme nechtěli se zveřejněním déle otálet.Zatím tedy prosím Vás všechny o shovívavost a trpělivost.  

Jak řekl Tomáš Drbohlav na jednom z výboru spolku. „Nový web není revoluce, ale evoluce“.
 O aktualizacích vás budeme informovat.   

Ráda bych ještě touto cestou poděkovala za vznik nových stránek –
Děkuji za nekonečnou trpělivost a pracovitost na dlouhé klikaté cestě při tvorbě nových webových stránek především našemu webmasterovi Matoušovi Johanidesovi, který v létě 2019 rozdělanou práci na naplnění vize nového webu převzal na svá bedra. Dále děkuji Kamile Šimberské nejen za pomoc s obsahovou částí, Martinovi Albrechtovi za nafocení nádherných snímků ve škole i ve studiu a Tomášovi Drbohlavovi za korektury a technické připomínky. Děkujeme také Richardovi Waisserovi, Radovi Marčekovi a Tomášovi Hajzlerovi, kteří celý trnitý proces již před více než rokem nastartovali. Richard Waisser technicky zajišťoval staré webové stránky a financoval DIVI pro prostředí WordPress, na kterém jsme začali stavět novou současnou podobu. 
Všem přeji krásnou dobrou noc a zítra příjemné brouzdání po novém webu :-),
Mirka Kellovská 

Nové kroužky

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Připravili jsme ZDARMA UKÁZKOVÉ  HODINY (pro zájemce)

1) Malý zahradník – velký básník – úterý 4.2. od 15:00 hodin

2) Jak věci fungují? (elektronika a fyzika v praxi) – středa 5.2 od 14:00 hodin.

Zájemci(u obou kroužků) přijďte na sraz v určený den a čas do 1.patra (u tříd II. trojročí) u kuchyňky.  

Samotné zahájení těchto kroužků je plánováno až za měsíc, po jarních prázdninách, tj. v týdnu od 24. února!  

Kroužky ve II. pololetí

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská
  • Kroužky probíhají v řádných termínech od února do přelomu května/června. Opět celkem 15 lekcí. 
  • Do konce června poté probíhají (je-li to případ daného kroužku) náhrady zameškaných lekcí. 
  • Kroužky nebudou probíhat v termínu jarních prázdnin, tj. v týdnu 17.2 – 21.2.2020

Podrobnosti (změny, platby…):

Zimní pobyt

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Letošní zimní pobyt v Mariánské na chatě Lesanka začínal obavami, že je málo sněhu a bude ohrožen nejen program lyžování, ale i téma Zimní olympijské hry. Přesto se dospělým organizátorům podařilo nemožné. Z Prahy se odjíždělo po zapálení olympijského ohně a odběhnutí běžce s pochodní. A pak to vypuklo! Lyžovalo se na Klínovci a běžkovalo tamtéž. A nakonec díky tomu, že bylo sněhu pomálu, podařilo se s dětmi provozovat i turistiku. A co více?Zimní olympiáda se konala! Běžec s ohnem z Prahy doběhl… Hrál se hokej, byl biatlon, lety na lyžích, curling a zimní orientační pochod. A to vše zarámoval překrásný úvodní a závěrečný ceremoniál. Byl nejen oheň, ale i tanec učitelů, ohňostroj, projevy, projekce. A ani diskotéka a antidopingová kontrola nechyběla! Děti se vrátily s úsměvy na tvářích a medajlemi na krku. Děkujeme samozřejmě učitelům, kteří jsou ochotni pobyt zajišťovat a trávit týden od svých rodin, a nadšeným tatínkům, bez jejichž pomoci a podpory na svahu i mimo něj bychom už mnoho let takovou akci dětem nabídnout nemohli.  Těšíme se na příští rok.  

Video

Zimní pobyt I. a II. trojročí 4. den

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Po dopoledním lyžování na Klínovci a Neklidu jsme dorazili zpátky na Mariánskou. Po obědě a poledním klidu začaly další disciplíny v rámci našeho olympijského soutěžení. Opět se rozehrál hokejový turnaj – Zopakujeme Nagano?

Den otevřených dveří

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

5.2. se v ZŠ Na Beránku koná  den otevřených dveří především pro zájemce o první třídu.  Prohlédnout si můžete celou školu,  ideální čas na návštěvu montessori tříd je od 8 hodin do cca 12, kdy děti odchází na oběd.  Rádi Vám vše ukážeme a zodpovíme Vaše dotazy. Vzhledem k velkému počtu rodičů s dětmi, kteří v posledních letech navštěvují program Montessori v Den otevřených dveří, žádáme všechny, aby sebou brali pokud možno pouze to dítě, se kterým se k nám chystají k zápisu. Důvodem je zajištění alespoň částečného klidu na práci během DOD ve třídách, protože jen tak má návštěva tříd smysl. Děkujeme za pochopení.

Návštěva v Braasi Industry

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Ve čtvrtek 9.1. jsme navštívili firmu Braasi Industry https://cz.braasi.com/, kde jsme představili projekt stáží pro děti ze třetího trojročí. Majitele firmy myšlenka velmi zaujala a rozhodli se nás podpořit nabídkou spolupráce, rovnou navrhovali, kterých činností a aktivit by se mohli stážisté účastnit. Hovořili jsme i o dalších projektech třetího trojročí a Montessori pedagogice obecně.
Braasi Industry je platforma pro vývoj a výrobu vybavení pro pohyb městem i krajinou, převážně na kole. Vývoj a výroba probíhá ve vlastní dílně v Praze, převážně z materiálů vyrobených v České republice.
Těšíme se na spolupráci a děkujeme za velmi příjemné setkání.


Zimní pobyt I. a II. trojročí, 3. den

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Dnes stojí za bližší popis především část dne po lyžování…

Zimní pobyt I. a II. trojročí, 2. den

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Dnešní den byl ve znamení lyžování na Klínovci. Všechny děti II. trojročí dnes vyrazili na kopec…

Zimní pobyt I. a II. trojročí, 1. den

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Po slavnostním zapálení olympijského ohně na starověké Olympii jsme absolvovali bezproblémovou cestu do Krušných hor. 

Jak to tady vypadá?