Zpráva o víkendové práci na patře a co bude dál

Zveřejněno v , autor Montessori

V sobotu 28.6. Petr Pokorný s Ivanou Schickerovou nakreslili podklad pro malbu na stěnu tělocvičny, Karel Ludvík vytvořil konstrukci pro sádrokartónový podhled na schodišti, včetně nákupu materiálu, přesunu zářivek atd. Přišla dokonce i Karin a pomohla nám mořit dřevěná madla. Jana a Ondřej Skálovi, kteří budou mít syna v první třídě, lakovali dveře i jejich zárubně. V této práci pokračovali neúnavně i celou neděli 29.6., a dokonce věnovali Sdružení zvláštní finanční dar na zadání některých prací. Považuji to za velkou obětavost. Děkujeme. Ivana Schickerová a Vlaďka Valečková začaly vybarvovat malby na stěnách. Pomáhal i Vlaďčin syn Filip a docela mu to šlo. Přesto mám dojem, že práce pro děti v prováděných úpravách není. Vymalování stěn se ale časově ukazuje jako vcelku bez problémů realizovatelné. Spolu s Petrem Pokorným a Vasilijem Pomelnikovem jsme sádrokartónem zaklopili podhled, zatímco Martin Holý vedle nás na dvoře přiřezával nástěnky na chodbu. Dík patří Alešovi Doubkovi za ranní přivezení dodávkou většiny materiálu na podhledy z OBI.
Můžeme tedy rekapitulovat první etapu realizace úprav patra: Na schodišti máme vyměněný podhled a postavené lešení pro další práce. Ještě se tu musí dost malovat a natírat. V chodbě je rozkreslená a započatá dekorativní malba, částečně připraveny nástěnky. Dále se musí domalovat stěna a potáhnout a osadit nástěnky, lakovat zárubně a několik dveří, zasklít nadsvětlíky a pak upevnit závěsy, které už zajišťuje Iveta. Na záchodech nás čeká drobné lakování a možná dílčí malba. V tělocvičně-herně je rozkreslená malba, kterou musíme domalovat a nechat udělat soklové deštění (to samé v přízemí). Ve třídách jsme neudělali zatím nic, není ani osazen nábytek. Čeká nás tu dost práce (nástěnky, doplnění výmalby..). Potom bychom rádi alespoň částečně renovovali záchody v přízemí (lakování kójí a nějaké minimální výmalby).
Společně jsme pracovali 4 dny, každý z nich 6-7 osob (včetně mne), práce by byla pro mnoho dalších. Je pravda, že jsem počítal s větším množstvím dosud realizovaných úprav, ale my zúčastnění jsme nemohli udělat více.
Pokračovat budeme o víkendech 23.-24.8. a 30.-31.8. vždy od 10.00 h. a také v 5 pracovních dnech mezi nimi (časově dle dohody). Přihlášeno na tyto termíny je zatím opět 6-7 pomocníků. V tomto počtu máme naději dokončit zmíněné práce jen s maximálním vypětím a hektickými prodlouženými směnami zvláště v posledních dnech. Na účtu Sdružení momentálně není dost peněz na najímání profesionálních řemeslníků ani brigádníků na jednotlivé práce, pokud by vůbec byli ochotni na tak malých zakázkách dělat. Už jenom nákupy materiálu jsou drahé, např. za všechny barvy dáme dohromady skoro 20. tis.
V průběhu července a spíše srpna se patrně ozvu s žádostí o nějaké konkrétní výroby drobnějších prvků (vyřezání nějakých cedulek apod.).
 
 Na spolupráci se těší a hezké prázdniny a dovolené přeje Vítek Jesenský 30.6.2008
(vit.jesensky@centrum.cz, mob. 728 085 997)

 

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.