Zimní pobyt I. a III. trojročí

Zveřejněno v , autor Richard Waisser

V tomto týdnu jsou děti z prvního a třetího trojročí společně na zimním pobytu. V pátek je vystřídá druhé trojročí.

Zprávy z Krušných hor:

I. trojročí

1. a 2. den

Krátké zprávy z Lesanka ice age.cz

ze sjezdovky: práce pedagogů u pásu s výrobou lyžařů

z běžecké stopy: stopa důkladně zorána devíti chechtajícími se běžkařkami

z chalupy a okolí: marodka obsazena, lopaty jezdí, mamuti se houfují

3. den

Dnes drobně sněžilo, vítr téměř nefoukal, takže podmínky pro lyžování výborné. Do stopy vyrazila osmihlavá skupinka s Katkou a Vráťou, na sjezdovce na Plešivci jezdili lyžařky a lyžaři s Jitkou a velkáčema, na menším svážku se cvičili sjezdaři pod vedením Karin, Martiny a Lukáše. Po pozdějším obědě jsme odpoledne jezdili na lopatách a stavěli před chalupou sněhuláky. Děti se zodpovědně starají o svěřené plyšáky, kteří se touží stát filmovými hvězdami a ítý manažery :), krmí je a venčí. Za večerní čtení děkujeme velkým dětem, pro velký zájem se musí přidávat další kapitoly 🙂 Všichni už spokojeně chrupkají, dobrou noc!

4. den

Jaká zpráva z nás vypadne dnes? Sníh vytrvale padá. I pás na cvičné louce zapadal sněhem. Padají i stromy. Několikrát vypadl proud. Žádné děti již neodpadly. Nepadají ani na sjezdovce, nevypadávají z lanovky. Na běžkách z kopečka nepopadaly tak často, jako dříve. Večer padly na polštáře a ač jim možná oči padají únavou, vypadá to na filmový večer s Dobou ledovou.

 

III. trojroč

1. a 2. den

Po včerejším průzkumu terénu jsme se dnes rozdělili na dvě skupiny – sjezdaři vyrazili na Plešivec, bežkaři na 12km túru po okolí. Na sjezdovce bylo větrno, ale sníh byl krásný a jezdilo se o sto šest. Běžkaři si užili stoupání, rovinky v zasněženém lese, divoké sjezdy a zimní duhu. Pozdní oběd byl skvělý. Po poledňáku jsme ještě řádili venku (už jste viděli tuleně na sněhu?? 🙂 a až tma nás zahnala do chaty. Po večerním programu se teď už ukládáme a těšíme se na zítřek. Venku sněží, bude čerstvý prašan. Jupí!

3.den

Přes noc nám připadlo a sněžilo i přes den. Na lyže jsme tedy vyrazili co nejdřív, abychom sníh co nejvíce užili. Ale ouha, selhala elektronika a museli jsme čekat, než pustí lanovku. Co to s námi udělalo? Děti vytvořily živé obrazy, schválně hádejte, jakou emoci ztvárňovaly.
Čekání nás ale nerozhodilo, zkrátili jsme si ho hrou na babu na lyžích a od půl  na jedenáct se vrhli pokořit sjezdovku.
Běžkaři se ráno svezli autem na Boží dar a zamířili na Plešivec. Cesta byla mlhavá, místy hodně větrná, zamrzlá, ale romanticky zasněžená a liduprázdná. Takže nám ani nevadilo, že stopy nebyly upravené a v půlce cesty jsme se rozhodli, že dojedeme rovnou na Mariánskou. Před půl druhou bylo cíle dobyto, přesně na oběd.
Po poledním klidu jsme ještě dováděli venku, děti hrály na tuleně, učitelé postavili sněhuláka – zimozemšťana.
Zítra má podle předpovědi ještě víc sněžit, ale my na lyže vyrážíme!! 🙂
4. den
Včera celý den sněžilo, foukalo, chumelilo, fučelo a sníh se jen sypal. I když sníh bodal do tváří, stopa mizela před očima a sníh se lepil na skluznice, běžkaři i sjezdaři se s počasím statečně poprali a domů dorazili zvesela.
Dnes to za okny vypadá ještě divočeji, čerti se žení a pod sněhem zmizela většina sněhuláků, takže nás čeká všechny odpočinkový den v chalupě a okolo ní.
Fotografie dodáme později
Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.