Začátek školního roku

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Jako obvykle všechny třídy Montessori programu zahájily nový školní rok adaptačními pobyty.

Třídy prvního a druhého trojročí své adapťáky prožily ve škole, sedmáci společně s osmáky vyrazili pod stan a deváťáci do Berlína.

I. trojročí:

Prožilo adaptační pobyt od čtvrtka 14.9. do soboty 16.9. Ve čtvrtek večer jsme se všichni sešli ve třídách, připravili si ležení a vyběhli ještě před večeří ven zahrát si pár her – s padákem, červená-bílá a další.. Zima a hlad nás ale rychle zahnaly zpět do školy, kde na nás čekaly těstoviny na sladko i slano. Mňam :-). V pátek po snídani jsme zahájili den různými pozdravy – třeba eskymáckými, puberťáckými nebo učitelskými :-). Potom, co se skrz naše pospojovaná těla provlékly všechny obruče, se děti rozdělily do skupinek napříč třídami i ročníky a ve skupinkách plnily různé úkoly. Odpoledne jsme se vydali na výlet cestou necestou na večeři do Cholupic. Do školy jsme docházeli už s baterkami a honem do hajan. Sobotní dopoledne přišli spolu s dětmi prožít i jejich rodiče. Po třídách jsme i spolu s rodiči a sourozenci vyrazili na krátkou procházku v okolí školy a hráli hry i s rodiči.
Fotografie.

II. trojročí:

Zahájilo adaptační pobyt už v prvním školním týdnu. Od 7. do 9. 9. se děti seznamovaly nejen mezi sebou, ale i s českými pověstmi, které byly letos tématem. Ve čtvrtek se děti rozdělily do skupinek a připravily tematické soutěže pro ostatní spolužáky, procházkou došly na večeři do Cholupic a večer se podívali na Kozí příběh nebo na pohádku O Ječmínkovi. V pátek dopoledne v okolí školy proběhly připravené aktivity na stanovištích (děti si připravily pro své spolužáky různé úkoly inspirované českými pověstmi – např. opičí dráha na téma zdatný Šemík, trefování kance Bivojem, Břeťa unáší Jíťu, papírová bitva Blanických rytířů…) Byla to velká zábava a všichni se do úkolů či zajišťování zábavy pro ostatní spolužáky skvěle zapojili. Odpoledne jsme se vypravili na výlet na Vyšehrad (autobusem, tramvají a pěšky), kde se děti setkaly s Kazi, Tetou a Libuší a skládaly puzzle na téma Staré pověsti české. Podívejte se na fotografie.

 

Benátky a Londýn (7.+8.třída):

Ve druhém školním týdnu jsme vyrazili na adaptační pobyt v Kadově, neboli na  Kadapťák. 🙂 Čekalo nás několikadenní plánování –  jak tam pojedeme, kudy a jak daleko půjdeme, co budeme jíst, kolik to bude stát, kde budeme spát a jak budeme trávit společný čas? To všechno musely naplánovat děti. A nejen naplánovat, posléze také zvládnout. Nutno říci, že se jim to podařilo skvěle! Zvládly najít cestu od vlaku až na louku, postavit stany, uvařit si, rozdělat a udržovat oheň a ještě si zahrát každý den několik her. Ani tak moc nevadilo, že trochu pršelo a foukalo – aspoň jsme se naučili, že stan  je potřeba postavit opravdu pořádně. :-). Fotografie přidáme v nejbližší době.

Tyrkysová (9.třída)

Berlín

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.