ŠvP Medvědí bouda 7.den 4. a 6.C

Zveřejněno v , autor Mirka Kellovská

Dobrý večer,

dneska ráno jsme  při pohledu z okna zajásali!!!

Nadšení však trvalo jen asi 2 hodiny. Než jsme se začali oblékat na túru, počasí se zhoršilo a proto byl odvolaný celodenní výlet. Snad tedy konečně zítra. Držte pěsti.

Celý den byla velká zima a lilo!

Dopoledne děti napsaly žádost o grant, aby získaly peníze na prozkoumání Antarktidy. Všechny žádosti byly dětem vráceny z důvodu formálních či obsahových nedostatků. Snad své žádosti obhájí zítra.

Odpoledne jsme se zvládli přesunout do Austrálie. Přes Brádlerovy boudy děti došly na Ptačí kameny. K dispozici měly vysílačky a mapu. Dospěláci dělali Strážné anděly. Na Ptačích kamenech, už v Austrálii byla šílená zima, ale děti našly dostatek nerostného bohatství, aby byly schopné zaplatit pobyt  a chuť zkoumat tamní „všechno“.

Na chalupě se děti pustily do založení cestovní kanceláře specializující se na Austrálii. Zítra nás budou lákat, abychom se právě s nimi vypravili na jih. Uvidíme, které si vybereme.

Večer jsme četli cestopis, pohádky z Austrálie a také natáčeli Vox populi na téma Násilí a bezpráví ve světě.

Máme se moc fajn, užijte si fotek a zítra ahoooj!

My všichni z upršených Krkonoš!

 https://plus.google.com/photos/113889008664451253420/albums/5886126086846342401?authkey=CNDExrmDmrLWqgE

Zbytek fotek zítra, už nevidím…

 

https://plus.google.com/u/0/photos/113376107494635242234/albums/5886112942313700977/5886112939079730466?authkey=CJiN6e6h8c22mgE&pid=5886112939079730466&oid=113376107494635242234

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny", Tyrkysová třída, Zelená třída. Zde je stálý odkaz článku.

30 odpovědi na ŠvP Medvědí bouda 7.den 4. a 6.C

 1. Zuzana Beranová říká:

  Ahoj Štěpánku,
  zdá se, že tentokrát jsem tady jako první, to se mi snad stalo jenom jednou. Mrzí to vaše špatné počasí. U nás bylo po dlouhé době hezky. Přijel Tom a hned Ti poslal vzkaz, ale ten už jsi asi slyšel nebo četl. Opravdu tady na Tebe čeká zapečetěný dopis a je pro nás všechny velkým pokušením he neotevřít, abychom zjistili, o co jde. Zatím se držíme! Myslím, že nalákat lidi do země jako je Austrálie bude snadné-slunko, milí lidé, krásná krajina. Držím palce, atˇ se vám to povede.
  Měj se krásně, zdravíme Tě všichni a já posílám pusu
  máma

 2. Lucka Najmanová říká:

  Ahoj Patrísku,
  Zdá se, že se bavíte čím dál lépe 🙂 Teď jsme si s tátou prohlídli vox populi – kdybyste řídili zeměkouli vy, bylo by na světě líp 🙂 jen tak dál! Ještě si uvařím čaj a počkám na fotky z dnešní výpravy a zítra se budu těšit do schránky, třeba už konečně přijde i pohled…. do Modřan asi pošťáci nechodí :-). Ještě že Vaši dospěláci podávají takové dokonalé zpravodajství. Moc na Tebe myslíme, posíláme pusu a už brzo se těšíme navi
  máma

 3. Lucka Najmanová říká:

  P.S: zítra začne v Krkonoších pršet až kolem poledne (alespoň podle posledního modelu na http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsgfsmeur.html) tak se snažte dostat ven hned po ránu, pak už to bude zase jako obvykle….

 4. Jedličkovi říká:

  Ahoj Honzíku,
  tak do Austrálie bych jela hned! Jsem zvědavá jak se tam líbilo vám a těším se na fotky. Tady už bylo dneska pěkně, škoda že vám tam trochu toho počasí nemůžeme poslat. Přeju krásné cestování i na zítra a držím palce ať je to pro změnu v suchu. Už se na tebe moc těšíme, posíláme spoustu pusinek a obejmutí. máma, táta a Kája

 5. Bára Munzarová říká:

  Aničko moje zlatá!
  Právě jsem se přiřítila ze zájezdu z Českého Krumlova, kde jsem dnes hrála.
  Naštěstí tam toho velká voda nevzala a neponičila tolik, jako když jsem Tě, ještěrko hbitá, měla ještě v bříšku…
  Pozdravují Tě zámečtí medvědi a prý máš do Austrálie lákat na jejich kamarády klokany!
  Pozdravuju všechny cestovatele, držím palce, ať se alespoň na chviíli dostanete na vzduch a už se těším na další zprávu.
  Papá, taky cestovatelka. (Zítra pro změnu do Chrudimi…)

 6. Sršňovi říká:

  Ahoj Kačko,
  to počasí si s náma letos hraje. Ale podle fotek,které vidím a vždy se na ně těším, vám to ani nevadí.Mám ti vyřídit pozdrav tety Lucky z Bavorova. Přijede o víkendu i s klukama a už se těší.
  Pozdrav posílá i táta a Pepča a nesmím zapomenout na pac od Bena. Už se na tebe těším
  mamka

 7. Krbovi říká:

  Dobré ránko do Krkonoš,

  vy všichni budete tak děsně otužilí a zocelení…. kéž by Vám na Austrálii počasí přálo a mohli jste jít aspoň do trik s krátkým :-), myslím venku..
  Moc děkuji reportérům, zpravodajství bylo super.
  Obrovskou pusu a celkové pomačkání těla posílám Tádovi Krbíkovi. Pořád na Tebe myslíme, včera a v úterý jsme byly s Fínou u Mači a Tondy. Byl to trénink na dnešní večerní hlídání. Poslaly jsme Markét a Václava někam na večírek a my budeme hlídat v Braníku. Upřímně, musím mít Fínu sebou, abych alespoň trochu zvýšila šance na uspání. Jak mne Toník vidí, tak se sápe po mámě a nebo rovnou řve. Je to paráda. Je ho ´nejmilejší reakce´ je, že se otočí zády, aby se na mne nemusel dívat a tiše doufá, že zmizím.
  Krátce, bude to velmi bojový úkol – ho uspat. Tak nám drž palce. Už se na Tebe děsně moc těšíme! Krásný nedeštivý den v Krkonoších přeje mamka a Fína

 8. Kozákovi říká:

  Milí cestovatelé, počasí vám opravdu nepřeje, ale vy si se vším víte rady! A překážky zdat ně překonáváte. Ondro, vidím, že sádra už ti trochu překáží :-), viď. Hlavně,že se nerozmáčela při plavbě do Austrálie. Přeju vám, ať se v Austrálii vyčasí a pozdravujte klokany a medvídky koala.
  mamka

 9. bab chramostová říká:

  Ahoj Míšo,
  přijela jsem včera z Katova a honem koukám na všechny fotky a videa. Dnes už zase jedu za dědou. Moc se mi líbí, jak si to i přes to špatné počasí užíváte. Kéž by vám aspoň ty poslední dny počasí přálo. Moc se na tebe těším, Kačenka něco málo vyprávěla, hlavně že jsi na ní byl moc hodný, když jí bylo trochu smutno. Jsi pašák, mám z tebe velkou radost. Obdivuji Vaše dospěláky, co s vámi všechno vymyslí, abyste si to užili a něco nového se naučili. Jsou prima. Tak v pondělí se zase uvidíme. Pusu i od dědy, budu mu vyprávět. Babička Marta

 10. Boháčovi říká:

  Ahoj Eliško a všichni na Medvědí Boudě! Moc vás obdivuji, co všechno zvládáte a i přes nepřízeň počasí jste stateční cestovatelé! Chci moc poděkovat za fotky a videa! Všichni doma si to užíváme, že můžeme být také chvíli s vámi… Držím pěsti, ať to konečně vyjde a užijete si slunečného (nebo alespoň suchého) konce týdne :o) AHOOOJ VŠEM…… a velkou pusu Elišce posílá mamka

 11. Pulci říká:

  Ahoooooj, cestovatelé!
  Koukám právě na přímý přenos z Medvědí boudy, a vypadá to, že máte zatím celkem hezky. Tak doufám, že jste vyběhli ven, než vám zase začne pršet.
  Jdu se podívat na ten dotazníček, jen vám chci říct, že je to od vás nefér, takhle po ránu nás zaskočit takovými otázkami! Vy si pěkně cestujete, dozvídáte se spoustu informací, a pak se nám budete smát, co všechno my, peciválové co sedí doma, nevíme! 🙂
  Móňo, měj se krásně, posílám ti pozdrav a oooooobrovskou pusu! Ahoj, máma.
  P.S. Dotazníček pošlu i tátovi, ať se taky můžu aspoň trochu smát! 🙂
  Ahooooooj!

 12. Rakovi říká:

  Ahoj Tadeášku,
  u dotazníku jsem se opravdu nasmála jen zjišťuji, že budu muset načítat všeobecné encyklopedie, jaký dotazník bude příště? 🙂 Moc na tebe myslíme a doufáme, že jsi v pohodě. Včera se vrátila Lili a moc ti děkujeme jak jsi byl k ní úžasný. Užij si poslední dny, máme tě moc rádi a už se na tebe těšíme, ahoj všichni Raci. Jo Oukísek má další pohár:-))

 13. Marvanovi říká:

  Ahoj Davide a všichni cestovatelé,
  moc vás zdravíme. Včera tady svítilo slunce celý den a teď taky už vylezlo. Koukám, že vám zatím neprší, ale kolem chalupy vás běhat nevidím. Držím pěsti ať si užijete trochu tepla a sucha.
  Dotazníček mě moc pobavil. Bez mučení se přiznám, že znám odpověď jen na jednu otázku. Musím počkat na tátu snad to dáme nějak dohromady…
  Filip dnes ráno říkal. Hurá ještě se dvakrát vyspím a David už bude doma. Davide posíláme ti velikou pusu a těšíme se máma a spol.

 14. Mirka a spol říká:

  Celému učitelskému sboru patří naše obrovské poděkování jak dokáží zvládnout naše děti a počasí, mimochodem co těm dětem dáváte, že na všech fotkách vypadají tak spokojeně? A na čem jedete vy- chceme to taky:-)
  Ještě jednou hluboká úklona Vám všem
  Standa a Darina Raci

 15. Kamila Moudrá říká:

  Ahoj Luci, ahoj všichni cestovalé. Právě jsem Vás zahlédla a několikrát zkoumala na webkameře, snažím se tě Luci objevit, ale v tom krátkém okamžiku tě nemůžu rozeznat 😉 V přímém přenosu jsme Vás ještě neměli ;-)….. Zdá se, že se konečně i u Vá vyčasilo a včerejší chladnou Antakrtidu už jste snad definitivně opustili. Užijte si poslední den cestování kolem světa. Dnes jsem ti Luci poslala poslední pohled, snad ti ještě dorazí. Začínáme konat přípravy na neděli. Už se na tebe moc moc těšíme a posíláme moře pusinek. Dáda, máma, táta a Andy posílá pac.

 16. Magdaléna Sinkule říká:

  Ahoj Adi,

  snad k vám dnes dorazilo to pěkné počasí, co jsme tu měli včera, a užíváte si sluníčka.
  Ella se včera skoro celé odpoledne vyhřívala na sluníčku a já jsem si poprvé v tomhle roce přestěhovala kancelář na terásku :). Dneska už jsem zase uvnitř a Elča tu právě honí tvůj fotbalový míč a štěká na něj. Už se na tebe moc těší, nemá si s kým hrát. A ještě víc se na tebe těším já, týden je akorát, teď už to na mě je moc dlouhé!

  Na lákání na zájezd s vaší cestovkou jsem zvědavá! 😉 Myslím ale, že už teď jsi v tom lepší než já :).

  Posílám ti velkou pusu a zdravím celou vaší cestovatelskou partu,
  mamka

 17. Rendová Iva říká:

  Ahoj Mišíku,
  tak že by… už … konečně ? Stromy na web kameře mají stíny ! Takže usuzuji, že sluníčko vás konečně vzalo na milost a vylezlo se podívat, co že se to na té Medvědí boudě tak prímového děje. U nás je také docela pěkně, tak snad to všem vydrží (nerada bych to zakřikla). Držím palce.
  Kačenka včera byla z toho příjezdu tak rozdivočelá, že nemohla večer do 22.15 hod. usnout. A to ráno : …“Ach jo, ten Míša se tak má, že může být ještě v Krkonoších a já musím vstávat a jít do školy…“ Jsem moc ráda, že i přez nepřízeň počasí vše v pohodě zvládáte (koneckonů ty jsi přeci jen trochu zvyklý z OB, ne? Pamatuješ na velikonoce v Doksech a soustředění v hájovně u Říčan – to jste trénovali ve sněhu) a budete mít nakonec skvělé zážitky a krásné vzpomínky.
  Posíláme velké díky všem dospělákům a velkou pusinu Míšovi, už se na tebe moc těší mamka, taťka, Kačenka a Trucík.

 18. Brabcovi říká:

  Ahoj Aničko,
  tak dnes už žádný pohled neházím, obávám se, že už by k Tobě nedoběhl.. Moc se na Tebe těšíme, hlavně na to jaké zážitky nám budeš vyprávět! 🙂 I když díky skvělým dospělákům a jejich zprávám, fotodokumentaci i krátkého filmu jsme tak trošku dopředu informovaní 😀 K autobusu možná přijde jen taťka, budu s Violkou v Čakovicích-mám tam zase třídní sraz.. představ si to, po 14 dnech další banda „odrostlých“ (už asi 35 let) dětí :-DDD Ale ještě uvidím, budu se snažit, abychom Tě s Vildou také vítaly.. Tak přeji další dobrodružný den a posíláme objetí i pusu! :-* máma, táta, Vilda a Agi sAgi

 19. vera Schollarova říká:

  Ahoj Tadeášku a všichni cestovatelé! Moc jste mě potěšili, že Vás ten Krakonošův nečas nezlomil. Tádo, vždyť jsi se potápěl, tak snad víš, co a jak. V Austrálii je to podobné. Můžeš čerpat z osobních zážitků. Už se na Tebe moc těším, velklou pusu a pohlazení od babi Dupi dup.

 20. Neverilovi říká:

  Ahoj Táni a všichni cestovatelé,
  moc pozdravů posílá celá rodina. V Praze je dnes již trocha slunce a je docela teplo,doufáme že u vas v cizine je take lépe?
  V sobotu chystáme oslavu narozenin, již se na tebe všichni moc těší.
  Měj se moc hezky.

 21. Hammerová říká:

  Ahoj všem cestovatelům a Štěpánce zvlášť,
  tak ani nevím jestli vám dnes vůbec svítilo sluníčko, ale viděla bych to na déšť, sluníčko se vám nějak vyhýbá letos !!!!! Štěpánko příště si vem s sebou Cyrila aspoň by se podíval odkud pochází a našel by si partnerku.Včera málem proboural terárko, když mě viděl.
  Tak si zítra užijte poslední den a doufám, že jste nezapomněli z jakého kontinentu pocházíte.
  Moooc pozdravů, pohlazení a pusinek pro Štěpánku posílá mamka a babi 🙂

 22. Grulichoví říká:

  Milá Sárinko, moc se na tebe těším, mám tě moc rád. Až přijedeš budeme si spolu hrát. Posílám ti pasinku. Kubíček
  Pozdravy taky od nás, to počasí vás tedy letos vypeklo. Zato jste si užili hodně cestování a poznali jste spoustu nových věcí. Všechny moc zdravíme a tobě posíláme milion pusinek a moc se na tebe těšíme. Babi a děda (a Bobík)

 23. Anežka, Žofka a Ivana říká:

  Tak Austrálie! Tedy ahoj Australané, posíláme pozdrav do „Terra australis“ – Jižní země a objednáváme u vaší cestovní kanceláře poznávací zájezd po tomto malém ale rozmanitém kontinentu. Rozhodně bychom chtěly spatřit zdejší endemické druhy zvířat, načerpat si vodu z artéské studny, zajímal by nás tradiční lov perel, samozřejmě spatřit Uluru a zbytek necháme na vaší nabídce. Nevyžadujeme prodírat se hustým porostem zavlečených opuncií. Uvítaly bychom návštěvu opery, protože jsme už dlouho za kulturou nikde nebyly.
  Jinak holky měly dnes venku v podvečer skvělý zážitek. Potkaly dva vzájemně spolu „boxující“ krtky, kteří se vůbec nedaly rušit, ani když mezi ně Anežka postavila klacek. Nakonec je od sebe 2x odháněly, aby si dali pokoj. Chechtali se ještě v posteli. Tak ať něco veselého na těch svých toulkách také zažijete.
  Moc pozdravů vám posílají holky z Číny

 24. Slovákovi říká:

  Ahoj všichni cestovatelé, Janku a Martine!
  Už jsme zase všichni doma a po večeři a tak nám vaše cestování přijde obzvlášť dobrodružné! Moc se na vás těšíme a je nám i trochu smutno. Věříme, že jste čas v Krkonoších využili do puntíku, když vám většinou lilo. Poslechli jsme si i vaše názory o násilí; je to trochu smutné poslouchání, ale určitě důležité téma. Snad vám pátek přinese hezké počasí na celodenní výlet!
  Pac a pusu z Modřan zasílá Táta, Máma a Kvičounek 🙂

 25. Willingerovi říká:

  Ahoj Kristýnko.
  Moc nás potěšil tvůj krásný pohled, který nám došel už včera.
  Myslíme na tebe, a těšíme se až nám budeš vyprávět své zážitky. Zrovna peču tvarohovou bábovku tak ti kousek schovám, aby ti to žádný otesánek u nás nesnědl. Je skvělé, že už Vám svítí sluníčko , které je pro všechny cestovatele moc důležité, aby probádaly všechny kouty světa. Mamka a Nikča

 26. Samcovi říká:

  Nazdar putujici a toulajici se, tu Australii vam dost zavidim – i ten užeh s uštknutím bych si s tou vaši cestovkou snad dala. Máťo s tou zásilkou to už nevyjde – asi byste se na cestě minuli, takže musiš tu poslední část cestování vydržet s prázdnou kapsou. Voda je zrušená – Sázava neklesá a navíc jak poznamenal Standa – asi ten živel smetl stánky s občerstvením a bez toho si to jen těžko dokáže představit. Děda Vltavu taky nepojede a to už je u něj co říct. Snad nam to vyjde někdy v létě. Těšíme se na tebe pa pa celá rodina
  PS: Klidný a vydatný spánek všem

 27. Syrovátkovi říká:

  Ahoj Kryštůfku, dotazník o Antarktidě a la tipovací soutěž jsme odeslali a jsme zvědaví na správné odpovědi od tebe! Necháme si poradit az přijedeš. Austrálii si užívej, my na ni taky moc rádi vzpomínáme – a pozor na jedovaté hady, pavouky a mořské krokodýly. Přivez nějaký opál:-) Kami smutí a pořád se ptá kdy už se s Luckou vrátíte, nemá se s kým škorpit……posíláme vám kus slunečného počasí, nám už drží druhý den a tobě hodně pusinek, máma, táta a Kami

 28. Boháčovi říká:

  Ahoj Eliško, ještě ti musím připsat jeden vzkaz. Dnes na nás doma čekal tvůj pohled, který nás moc potěšil. Jsem ráda, že se ti všechno to cestování líbí a už se nemohu dočkat tvého vyprávění. Přeji tobě i všem kamarádům ať se poslední cestovatelský den vydaří a brzy se těším na viděnou. Tvoje mamka a taťka a všechna zvířátka doma – Oříšek, Miný, Skvrnka, Beta, Valentýnka, Honzík a Hanička 🙂

 29. Zdena Janovská říká:

  Všem milým poutníkům z mokrých Krkonoš.
  Škola ve středu byla nějak moc tichá a pustá, trochu to dnes vylepšili prvňáci a druháci, kdy o přestávce to vypadalo, že už jsou ve škole všechny třídy.
  Prvňáci, druháci pokračují v započatém projektu vzduch.
  Vzpomínám jak jsme tento projekt dělali s vámi čtvrťáky v Loutí. To jste byli ještě druháčci,
  no a teď cestujete s šesťáky, to už asi jste v Asii?
  Prohlížím fotky a říkám si kdo v které pláštěnce asi je.
  S prvňáky a s druháky je to taky fajn, a už se těším na vás.
  DÍKY MOC VŠEM DOSPĚLÁKUM ZA SKVĚLÝ PROGRAM A NESKUTEČNOU VÝDRŽ.
  Zdena

 30. Zdena Janovská říká:

  Ahoj Terezko,
  dnes jsem se Ti v deset večer nedovolala, tak Ti píši menší zprávičku(no asi delší).
  V Praze bylo dneska hezky, vůbec nepršelo.
  Klárka šije modely a neustále hudruje co má práce do školy a co si ti kantoři myslí, jak to má všechno stíhat. Tak ji uklidňuji, že to všechno dá.
  Stáňa byl dnes ze školou v Karlštejně a říkal, že už Berounka klesá, že už nebyla ani na parkovišti autobusů.
  Já jsem našla jedno video jak jedou na kanoii směrem k naší chatě, neviděla jsem jí zblízka, ale soused nemá vodu ani do půlky pod okny.
  Pole od nás je do půlky zatopené, tak asi tam bude jen po podlaze bahno.
  To bude robota, ale to dáme. Papapapa. MILUJI TĚ. Už se Tě nemůžeme dočkat.
  Taťka myslel, že už přijedeš zítra, to víš Klárka ze Stáňou už se tulit nechtějí. mamka+taťka+Klárka+Stáňa
  Pozdravuje Tě děda a babička, dnes volali, kdy už se jim vrátíš.