ŠvP Medvědí bouda 5.2013 4. a 5. den 4. a 6.C

Zveřejněno v , autor Michaela Klímová

Dobré ráno z Medvědí boudy.

Dnes první den zatím neprší, ale zato máme mlhu, že by se dala krájet. A možná ještě dál je prý pramen Vltavy, tedy Labe, kam bychom se  odpoledne rádi konečně vydali.

V neděli jsme se přes Panamskou úžinu a Panamským průplavem přesunuli do Jižní Ameriky, kde nás dle očekávání přivítalo také deštivé počasí. Co bychom také čekali v deštných pralesech?! Jen ta teplota kolem 6 stupňů Celsia anakondy i orchideje velmi zaskočila. Zbytek programu se Vám pokusíme nastínít, stejně jako dětem, v básních.

 

Přes mořskou hladinu, překonáme úžinu.

V ruce s šálkem čokolády neleknem se anakondy.

Kam dnes naše kroky míří? Místo, kde jsou upíří netopýři.

Když jsme Češi někdy s pleší, najdem pramen cestou pěší.

Jaký pramen, kdo to ví? Pramen amazonkový.

 

Třpytky, barvy, peříčka zahalí nám tělíčka.

Tepláky a mikiny nahradí nám bikiny.

V rytmu salsy, samby, rumby rozhýbejme svoje klouby.

Známe už cíl naší cesty, popřejme si hodně štěstí.

 

Vysílení dlouhou plavbou vykročíme nohou pravou

na kontinent ledový,

kdepak to jsme, kdo to ví?

Na pláži se něco válí,

jsou to Němců těla zdáli?

Kdepak, to jen tuleni mají svoje rojení.

Tučňáci jim sekundují, na expedice pikle kují.

Vědci ve svých kukaních,

mají režim na kakání.

Uvaří nám horký čaj dobrou radu nám i daj´:

„Nezmrzněte, holala, jeďte radši do Ria!“

 

Po přesunu do Ohňové země, vyřízení formalit na ledoborci a ubytování se ve stísněných prostorách stanice jsme poznávali život a zvyky tučňáků. Ve večerních hodinách jsme se promrzlí vrátili do Jižní Ameriky a v ulicích Ria jsme řádili na karnevalu. Volili jsme Missák nejhezčí nohy 2013 (As pernas mais belas 2013 ). Dnes už jsme opět zpátky na výzkumné české antarktické stanici a právě zahajujeme průzkum okolí.

https://plus.google.com/u/0/photos/113889008664451253420/albums/5885529094334335777?authkey=CP2eid6A4t7kRA

Další zprávy netrpělivě očekávejte.

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny", Tyrkysová třída, Zelená třída. Zde je stálý odkaz článku.

20 odpovědi na ŠvP Medvědí bouda 5.2013 4. a 5. den 4. a 6.C

 1. vera Schollarova říká:

  Ahoj všichni v Krakonošově! Mlhu musíte mít parádní, web kamera slepá. Po túře k prameni Labe budete hrdinové, snad se to i trochu roztrhne a uvidíte i naše Krkonoše. Posílám pozdrav Tadeáškovi a taky pusu a pohlazení, doufám, že si vzpomene jak jsme loni byli spolu u pramene a jak bylo krásně a on si tam sundal boty a cáchal si unavené nožičky.
  Myslím na Vás všechny a jdu s Vámi. Tádo, ještě jednu pusu – babi Dupi dup

 2. Jedličkovi říká:

  No teda! To zní jako úžasné dobrodružství! Všechno to cestování a na závěr karneval – už se nemůžu dočkat fotek – obzvlášť ta volba missáka tu bych teda moc ráda viděla :). Těšíme se na další zprávy a přejeme všem cestovatelům dobrý vítr do plachet a vody jen tak akorát. Honzíkovi velikou pusu máma, táta a Kája

 3. Pulci říká:

  Ahóóój, zdravíme cestovatele, ať jste kde jste!
  Móňo, šneci prokousali síť, tak je tu lovím po bytě! :-). Ne, jenom dva jsem načapala nahoře na síti, kolik mi jich uteklo, nevím. 🙂 Ale nebylo to hladem, krmím je! Jo, a mám pocit, že tam máš nové přírůstky!
  Přeji šťastnou cestu k pramenům Labe, doufám, že v mlze nezabloudíte, a těším se na fotky!
  Ahoj, zdraví všichni od Pulců.

 4. Boháčovi říká:

  Ahoj Eliško a všichni cestovatelé!!! Hurá! Neprší! U nás ráno dokonce svítilo sluníčko, tak vám moc přeji, aby k vám také brzy doputovalo :o) Sleduji, že jste měli super program – karneval, volba missáka a k tomu spousta cestovatelských zážitků… Eliško už se moc těším na tvé vyprávění! Všem dospělákům moc děkujeme za zprávy a skvělý program – vydržte, jste úžasní!!! Eliško, posílám velikou pusu – mamka

 5. Lucka Najmanová říká:

  Ahoooj, konečně jsme se dočkali! Moc se těšíme i na fotky, nejhezčí pánské nožky, hmmmmm 🙂 Kdo byl v porotě??? A karneval v Riu! Tančili jste sambu??? Dotazník o Antarktidě nás všechny moc pobavil (i mé kolegy v práci 🙂 a výsledky pak zase určitě pobavily Vás! Po odeslání jsme si také doplnili chybějící znalosti! Víte, že tučňák císařský může lovit i v hloubkách kolem 500 metrů??? Pod vodou vydrží 20 minut!
  Držím palce, ať Vám počasí přeje a užijete si i pobyt venku. Kamera už se na to nemohla dívat, tak chudák chcípla úplně a my teď nevíme, jestli se na Vás sluníčko taky směje, ale doufám, že ano. Patricku, posíláme všichni (Jani, táta, Tomášek, babička, Jarka, z práce Tomáš i Vladimir a samozřejmě já) velikou pusu, moc na Vás myslíme a těšíme brzy na obrázky.
  máma

 6. Marvanovi říká:

  Ahoooj, hurá děkujeme za zprávy. Jsme moc rádi, že už vám neprší. U nás dnes ráno dokonce svítilo slunce, tak vám přejeme aby mlha brzy zmizela a vykouklo i na vás. Užijte si cestování a výlet k prameni Labe. Už se moc těšíme na fotky. Karneval a volba missáka, to musela být legrace…. Davide posíláme velikou pusu a moc na tebe myslíme. máma, táta, Filda a děda s tetou

 7. Grulichovi říká:

  Ahoj Sárinko, tak už konečně hlásí lepší počasí, snad i u vás. Jsem teď v Praze, jedu pro Kubíčka a hned zase pojedeme do K. Tak ti zítra napíšeme spolu. Snad jste se v té Jižní Americe ohřáli. Všechny moc zdravíme a tobě pusy posíláme, babi a děda.

 8. Hammerová říká:

  Ahoj Štěpánko,
  tak snad konečně dnes bez deště ..!!! Ten včerejší dotazník byl super, aspoň jsme zase o trochu chytřejší. Tady je stále jenom samá voda ……..tak si to krásně užijte, a snad i to sluníčko uvidíte, já musím už zase běžet za pacošema …..:-)
  Moooc pozdravů a pus posílá mamka a babi

 9. Brabcovi říká:

  Ahoj Aninko, zdravíme Tě z již prosluněné Prahy.. hlavně aby počasí vydrželo a sluníčko konečně přišlo i k vám na Medvědí boudu 🙂 pardon, tedy k vám do výzkumné české antarktické stanice! 😀 Moc se těšíme na fotky z dalších dobrodružství po cestě kolem světa. Dotazník k Antarktide jsem tedy moc nezvládla s ohledem na to, že jsi Antardtidu měla za úkol.. něco málo jsem pochytila, když jsem s Tebou hledala nějaká fakta, ale moc jsem si toho nepamatovala 🙁 Mějte se všichni krásně a dospělákům moc děkujeme za péči o naše milé 🙂 Pa Aničko a pusu, máma, táta, Vilda a Agi s Agi

 10. Rendová Iva říká:

  Ahoj Miško a všichni ostatní cestovatelé!
  Koukám na kameru a vidím, že mlha je opravdu parádní. Občas vykoukne kus stromu nebo chaty, ale vaše „hemžení“ není nikde vidět. Tak snad si užíváte výletu a někde v mlze nebloudíte. Miško, vzal sis buzolu a naměřil si správné azimuty ? To by v mlze pomohlo, že?
  Nad dotazníkem jsem se opravdu pobavila (a vy při čtení odpovědí asi také) …no ale myslím, že první cenu nevyhraju 😉
  Držím všem palce, atˇ už se počasí umoudří, Míšovi posílám velikou pusu a moc pozdravů,
  mamka

 11. Krbovi říká:

  Ahooooooooooooj na Medvědí,
  moc díky za krásné fotky, tolik fotek mého milovaného synečka jsem si moc přála. Hlavně, že se o něj dobře staráte a chodí pořádně oblečený :-).
  Tádo, užívej si kámošů, co to jde.
  Musím přiznat, že už se mi kapíneček začíná po Tvé tlamičce nevymáchané stýskat.

  Díky moc všem dospělákům. Jste velmi stateční a máte asi nervy ze železa 🙂
  Tak přeji méně mraků a deště a moře dalších senzačních zážitků.

  ahojky, mamka, táta, Fína

 12. Slovákovi říká:

  Ahoj Martine a Janku!
  Když to tak vidím, jak se trmácíte za deštěm nebo mlhou a zimou po všech těch kontinentech a a já musím trčet v práci, musím přiznat, že vám to nezávidím :), ale přeji. Školy a školky dnes již fungují naplno, nicméně s MHD je to tu horší. Až budete u pramene Labe, zkuste si spočítat, jak dlouho trvá, než od vás dorazí kapka do moře. Řekněme, že průměrná rychlost je 5 m/s (tedy za normálních okolností).
  Za všechny Slováky pozdrav s příkladem zasílá táta.

 13. Bára Munzarka říká:

  Ahooooj polárníci milí!
  Dovolte mi v tuto chvíli,
  nechť Vás dlouze pozdravím,
  klávesnici zatavím…

  Vaše zprávy, to je radost!
  Zvědavosti činí zadost.
  Vaše básně lyrické,
  nejsou ni zbla klasické!

  Dovolí nám cestovati,
  s Vámi Rio užívati.
  Všude třpytky, všude třásně,
  tančím s Vámi. A jak krásně!!!
  Až mi z toho drnčej dásně…

  Na Medvědí Boudu, k Vám,
  od povodní utíkám.
  Radost z Vašich šťastných tváří,
  celý den mi v duši září!!!

  Velký dík Vám patří za to!
  A teď honem, jděte na to!
  Dopršelo, slunce suší
  velké louže, zmoklé uši.

  Navlíkněte tepláky,
  páč Antarktida s tučňáky
  čeká, ba se celá třese,
  co že jí kdo z Vás už nese.

  Bundy, šály, čepice,
  hodí se Vám velice.

  Dalších zpráv, já u laptopu
  nemohu se dočkat.
  Copak ale asi zmohu?
  Nic. Holt musím počkat.

  Objímáme, zdravíme
  a už se na Vás těšíme!!!

  Aničko milovaná, užívej. Domeček na borovici sušíme, jak to jde. Drží. Neboj. My jsme taky všichni v pořádku a posíláme Ti krásnou objímací pusinku. Tu nejustejskanější děda. Znáš ho. Mě se po Tobě taky šíleně stejská, ale skučím dovnitř. Ne do okolí, jako dědeček náš milovanej…
  Drtič Martin Tě pozdravuje. Hádej, co dělá? …Usnul. To je překvapení, viď? Rubajs na mě huláká, jdu mu nasypat granule.
  A už se na Tebe kočičko milovaná těším, až se spolu ohřejeme v Paleo.
  Papa. Mamka, Martin, babi Jani, děda a Rubajs.
  PS – Mirko, Michale, Zdeno, DOSPěLÁCI VŠICHNI, DĚKUJEME!!!!!!

 14. Ivana Soldánová říká:

  Zdravíme všechny polárníky – výzkumníky, tanečnice a tanečníky, dobyvatele i lovce, jak komu libo, jak kdo chce. Tak co, podařilo se dnes objevit ty prameny labské Amazonky? Doufáme, že tu mlhu nezpůsobila mračna komárů, kterým se v těch tropických mokrých krajích náramně daří. Nebo jste snad nakonec změnili plány a raději šli ve stopách české expedice k sněžk(ovému) vrcholu Cotopaxi? Necháme se vašimi zprávami překvapit. Každopádně nás moc zajímá, kam máte namířeno dále. Holky typují, že to bude určitě začínat na A a asi mají, počítám, pravdu. Na všech vašich cestách, a to i do říše snů, vám přejeme krásné zážitky a myslíme na vás.
  Jinak sledujeme situaci v Čechách a vypadá to, že hlavní zemědělskou plodinou pro tento rok by mohla být rýže. Všem držíme palce, aby škody byly co nejmenší.
  Už jen samé pěkné počasí přejí Soldánky

 15. Simonidesovi říká:

  Ahoj Lucinko,
  posíláme pozdrav z Prahy. Tady už neprší, dokonce se v jednu chvilku snažilo prodrat skrze mraky sluníčko. Ale zase zalezlo. No nevadí, hlavně že už neprší.
  Taky jsi tančila na karnevalu? Určitě jsi si to náramně užila.
  Díky všem dospělákům jak se tam o Vás starají a jaké úžasné akce pro Vás stále vymýšlejí.
  Tady jsme všichni v pořádku, voda již opadá a voda zase zalezla do kanálů.
  Posíláme pusu
  Máma, Péťa, táta

 16. Ahoj Miško.posílám pozdrav z uplakaného Brodu.Už se začíná vyjasnovat tak snad zítra bude líp.Tyvaše fotky jsou superrrr. To je fajn, že můžete na vycházku.Velký obdiv dospělákům,DÍKYPosílám moc pusinek.Ahojky DR

 17. Petra Ušelová říká:

  Ahoj Kryštofe! V Praze se večer konečně sluníčko prodralo mezi mraky! Kéž by vám tam také vysvitlo!
  Budeš koukat, jak vypadá terárium! Je nádherné a Bořek se může do konce týdne přestěhovat… jen co zaschne lak.
  Pamatuješ, o čem jsme si povídali v autě cestou ke škole? Zkus se zamyslet i nad tím hadem a vším, co potřebuje… Nezapomeň, že Ivča má z hadů fobii a přesto se překonala. Jen kvůli tobě a tvojí radosti. Pak jsme Bořkovi nechaly vyrobit veliké terárko, které nebylo nejlevnější. Dost náročné bylo i to pozadí… a hlavně náročné na všechnu práci, kterou tomu Ivča věnovala.
  Tak zapřemýšlej, jo? Máme tě moc rády.
  Máma

 18. Boháčovi říká:

  Ahoj Eliško, už prý máte sluníčko To je výborné! Tak a teď jen rozehnat tu mlhu, odstranit námrazu z ledoborce a pak odpočinout ve stínu krásného tropického lesa. Nějak se mi to všechno popletlo co :-)?! No, důležité je, že vy jste OK a cestujete napříč zeměkoulí rychle a bezpečně.
  Měj se krásně. Hanička, Janíček, maminka a tatínek

 19. Zuzana Beranová říká:

  Ahoj Štěpánku,
  tak jsem se zase dostala k počítači až tedˇ. Strávili jste úžasně naplněné dny, jak jsem si přečetla a prohlédla. Budou fotky z volby missáka? Zúčastnil ses? Doufám, že obojí ano-fotky bych opravdu ráda viděla! Posílám pusu a jdu si ještě přečíst zprávu z Tomovy třídy. Měj se krásně, těším se na Tebe.
  Máma

 20. Kozákovi říká:

  Ahoj Ondro a všichni cestovatelé, z fotek vidím, že jste v Antarktidě neumrzli a karneval v Riu vám závidím! Právě jsem přivezla Davida z letiště a odpočívám po dnešním náročném dni – asi jako vy. S Daníkem jsem odpoledne vyrazila do lesa a po hodině jsem se domů vrátila se zablácenou koulí . Po osprchování už máme zase našeho chlupatého psa. Moc vás všechny zdravím a přeju spoustu prima zábavy na cestách. mamka