Škola v přírodě a život v naší škole tento týden

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Děti z prvního a druhého trojročí v sobotu 14. 5. odjely na školu v přírodě.

Všechny tři třídy prvního trojročí se věnovaly společnému tématu- voda, děti  spolupracovaly a tvořily skupinky napříč třídami.

Ve druhém trojročí se děti potkávaly při některých aktivitách, třídy měly ale svá témata. Tématy zelené a fialové byly rostliny a první pomoc, červená třída řešila středověk a Karla IV. Společně jsme jeli na výlet do Kutné Hory, šli jsme na Sion, lezli v Tarzan parku, tančili na diskotéce…

Školu v přírodě jsme si všichni užili i přes počáteční nepřízeň počasí. Rodiče dostávali průběžně informace a fotografie mailem.

Zatímco byly děti pryč, v Monteklubu se pilně pracovalo- Bára s Martinem předělali kuchyňku, zapojili myčku, zabudovali dřez a přivedli teplou i studenou vodu. Bára roztřídila hračky a uklidila hernu, a děti mají novou zábavu i v upraveném okolí školy 🙂

Tuto neděli odjeli na školu v přírodě na kolech sedmáci a osmáci, někteří zůstali ve škole a pomáhají v prvním trojročí mladším spolužákům nebo se věnují svojí práci.

Deváťáci jsou na stážích v prvním a druhém trojročí, kde připravují aktivity a prezentace pro spolužáky nebo pomáhají dětem s jejich samostatnou prací.

 

Výběry z fotografí naleznete ve fotogalerii, kam je postupně přidáváme.  Rodiče a děti dostávají kompletní fotogalerie mailem.

 

Kutná Hora I.t Kutná hora oranžová Kutná hora výlet

 

 

 

 

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.