předposlední týden ve škole…

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

…byl plný zážitků a událostí!

Krom toho, že všechny třídy  třídy žijí přípravami na událost roku, kterou je velkolepé rozloučení s našimi prvními deváťáky, se intenzivně pracuje na školní zahradě (nejen) na omítání slaměné učebny.

Stíháme i další aktivity:

Proběhla vernisáž výstavy výtvarného klubu, prezentace Vaška ze sedmé třídy o perličkách (postupně  pro všechny třídy) spojená s pobytem několika perliček ve škole :-), několik dětí ze sedmé třídy připravilo pro své spolužáky muzikál,  všechny třídy prvního trojročí a dvě druhého se postupně (a některé společně) vypravily na cyklovýlet a výstavy věnované Karlu IV:

Děti ze zelené třídy v  úterý  hned ráno vyrazily na procházku Prahou a na výstavu Civitas Carolina, stavitelství v době Karla IV. prošly si Karlův most, povídaly si o jeho založení a stavbě, Juditině mostu, funkci  a důležitosti mostu ve středověku, obou (třech) věžích sochách i o vývoji dopravy na mostě oč do 20. století. Po procházce po mostě se šly na velkoplošnou výstavu na Kampu, kde děti hledaly a četly zajímavé informace o Karlovi. Na trávníku na Kampě si potom povídaly hlavně o vzhledu Karla, o jeho zálibách, stravě, středověkých doporučeních na dlouhověkost :-), zraněních a nemocech, smrti a pohřbu, balzamování jeho těla, uložení ostatků atd. Poté se vydaly na Letnou do technického muzea, kde prošly výstavou o středověkém způsobu stavitelství. Dětem se výstava líbila. Na závěr si děti prošly i zbytek muzea a podívaly se na zakládací listinu Karlovy univerzity i Nového města pražského.

Ve čtvrtek se zelená a fialová třída na příjemném cyklovýletě vydala podél Vltavy po cyklostezce až na její závěr, kde už je třeba najet na silnici, cestou zvládli nějaké cyklohry a na zpáteční se stavili na Zbraslavi a dojeli/dotlačili kola do Zbraslavského zámku, kde byl cílem kostel sv Jakuba. Prohlédli si barokní výzdobu, podívali jsme se na sochu Přemysla Oráče a na hrobky Václava II a Elišky Přemyslovny. Mluvili také o historii vzniku místa, na kterém dnes stojí v současnosti soukromý zámek. Na zpáteční cestě se všichni vykoupali ve Vltavě, což bylo náramně příjemné!!!!

Do fotogalerie na těchto stránkách přidáváme výběry z mnoha fotografií pořízených v poslední době, odkazy na kompletní fotogalerie jsou v týdenních zprávách.

 

DSC_0398

 

 

 

 

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.