Práce v modré třídě během prvního pololetí

Zveřejněno v , autor Jana Paletová

V říjnu mezi nás zavítala návštěva z Japonska. Vyzkoušeli jsme si, jak se skládá origami, ale s anglickým popisem postupu. Pustili jsme se do velkého projektu Odpady, dověděli jsme se, jak správně třídit odpad a kam který odpad odložit. V rámci tohoto projektu jsme navštívili Spalovnu Malešice. V půlce října jsme se setkali se spolužáky ze všech tříd a s jejich rodiči na podzimním jarmarku, který byl spojen s oslavou 10 let trvání Montessori programu na naší ZŠ.

V listopadu jsme ještě pokračovali na projektu Odpady, povídali jsme si o státních svátcích a některé děti odjely společně s dalšími spolužáky z jiných tříd na plavecký kurz. Rodiče si během „Rodičovského večera“ vyzkoušeli, jak pracují děti ve škole.

Prosinec byl prosycen předvánoční náladou. Povídali jsme si o adventu, o vánočních tradicích, navštívil nás Mikuláš s čerty a anděly. Tento krásný čas vyvrcholil společným večerním posezením u vánočního stromku na třídní besídce. S rodiči jsme se tentokrát setkali v rámci Divadelního tržiště, které připravily děti z druhého trojročí s přispěním učitelů.

Leden se nesl v duchu nového projektu Vývoj člověka. Připomněli jsme si 3. kosmický příběh a vznik lidstva a více jsme se pustili do zkoumání jednotlivých etap lidského života.

Více na našich fotkách.

Práce v modré třídě v prvním pololetí

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny", Modrá třída. Zde je stálý odkaz článku.