Pozvánka na detektivní hru na kolech v sobotu 3.10.

Zveřejněno v , autor Montessori

Pozvánka na detektivní hru na kolech v sobotu 3.10.

 

Píše se rok 2069. Velká naleziště tekoucí ropy byly již dávno vyčerpány. Spalovací motory jsou minulostí. Elektřina je drahá. Není divu, že hlavním dopravním prostředkem je kolo. Řadu lidských činností nahradili počítačem řízené stroje. Spousta profesí zmizela, nejsou tu řidiči, úředníci ani učitelé. V obchodech vás obsluhují inteligentní stroje, stejně jako řídí dopravu nebo vyrábějí zboží. Celý ten svět je koordinován z jediného místa a tím je počítač jménem P.U.P. (První Univerzální Počítač). Ale PUP nikde nenajdete. Je totiž součástí komunikační sítě novověku, která již před léty nahradila chátrající internet. V tom je jeho výhoda, ale i první kámen úrazu. Počítačový program, který zvládne řídit svět, byl vytvořen tak, aby se sám opravoval a zlepšoval. Proto už nepotřebuje ani programátory a správce, kteří by se o něj museli starat. V tom je jeho výhoda, ale i druhý kámen úrazu. Všechno už roky šlape jako atomové hodinky a mohlo by tomu být i nadále, kdyby… Kdyby se před pár týdny neobjevil důmyslný zákeřný počítačový virus! Jenom tak si totiž dokážeme vysvětlit stále častější přehmaty, dříve bezchybného PUPu. Tak například před týdnem ve všech úřadech na světě zároveň došel inkoust a úřady musely být zavřené, protože nemohly vydávat razítka. Nebo minulý týden byly všechny e-maily přepisovány pozadu a lidi se museli učit číst obráceně !?!
Lejívyv PUP orp margorp ýretk ,rotámargorp índelsop ejiž ětšej ešířboD u chísel v ež ,es ákíř.
 
Detektivové, vezměte svá kola, jídlo a pití na celý den a pomožte nám vypátrat, jak PUPík uzdravit!

 

Sraz v sobotu 3.10.2069 v 8:30 před ZŠ Pertoldova nebo 9:00 na vlakové zastávce Komořany a odtud společný odjezd vlakem 9:19 – 10:42 Dobříš.
Očekávaný návrat vlakem Dobříš – Komořany 16:18-17:39 (Braník 17:49)
Předpokládaná délka brdské trasy 20-25 km po převážně lesních cestách a asfaltkách.
Před cestou si zkontrolujte kolo, aby dobře šlapalo i brzdilo. Nezapomeňte na přilbu a odpovídající oblečení.

 

Preferujeme společnou přepravu vlakem, ale pokud nás bude mnoho, ti z vás, kteří se i s koly mohou přepravit vlastním autem, budou o to včas požádáni.
Zájemci, hlaste se na e-mail: Slovak.Radovan@seznam.cz
Do přihlášky kromě jména u každého přihlášeného ještě zvolte kategorii detektiva:
1C, 2C, 3C, 4B, 5C, Tatínek, Maminka, Počítačový vir, Někdo jiný.
Dále uveďte, můžete-li přepravit svá kola autem. Pokud čtete svůj mail zřídka, uveďte i telefon pro zaslání případné SMS.

V případě opravdu mizerného počasí vás budeme informovat o změně programu.

Těšíme se na vás, neohrožené detektivy!
Průvodci Radek Slovák a Jan Schicker

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.

Jedna odpověď na Pozvánka na detektivní hru na kolech v sobotu 3.10.

  1. Honza Schicker říká:

    Milý Radku, chtěl bych Ti moc poděkovat za dnešní úžasný cyklovýlet spojený s detektivním pátráním v okolí Dobříše. Myslím, že nejenom naše děti byly nadšené a spokojené s Tvým nápadem, programem i provedením celé akce. A navíc pořádně unavené, takže po dlouhatánské době šly dobrovolně a rády spát hned po večeři. :-))
    Doufám, že to nebyla Tvá poslední akce a už teď se těším na další …

    Honza Schicker

    P.S. S dětmi jsem musel před spaním ještě provést přenos z roku 2069 do současnosti, ale zvládli jsme to bez úhony. 🙂