Pozvánka na podzimní výlet na kolech od Radka Slováka…

Zveřejněno v , autor Montessori

Zdravím všechny vytrvalé i nově nadšené malé i velké „montecyklisty“ a přeposílám pozvánku na akci, kterou pro nás připravil opět Radek Slovák.

 

Plavba lodí Beagle aneb po stopách Charlese Darwina

? denní výlet na kolech

Obdiv i nenávist, úžas i šok, inspiraci i pobouření vyvolalo první vydání Darwinovy knihy o vývoji rostlinných a živočišných druhů. Stalo se tak před 152 lety v Anglii roku 1859.
V sobotu 8. října se přeneseme do roku 1831, kdy se Charles Darwin vydává s lodí Beagle na expedici kolem světa. Závěry z jeho objevů doslova převrátili vědecký svět. Podaří se to i nám?

V Brdech na nás čeká maximálně 25 km dlouhý okruh, který prochází po zpevněných cestách přístupnou částí vojenského újezdu. Protože je trasa členitá (převýšení cca 500 metrů), je proložena řadou zastávek určených k vědeckému bádání ?. Při průzkumu neznámé pevniny badatelé využijí znalostí z matematiky, zoologie, angličtiny a dalších oborů.

Tentokrát si kola dovezeme auty až na začátek okruhu, tedy:
sraz je v 9:30 v obci Jince, náměstí 1. máje – na parkovišti.
(Tj. u hlavní silnice na Příbram proti penzionu Eška – GPS: 49°47’29.178″N, 13°58’38.373″E)
Cesta autem z Modřan vede přes Dobříš a Hostomice a trvá cca 1 hodinu.
Očekávaný návrat k parkovišti 15:30-16:00 hod., nicméně kdo bude potřebovat, může se od nás oddělit dříve a zkrátit si trasu.

Sebou: sešit nebo poznámkový bloček+pero, dobře připravené kolo, máte-li mapu, jídlo a pití (na restaurace během cesty lépe nespoléhat).

 

Zájemci, hlaste se na e-mail: Slovak.Radovan@seznam.cz
Uveďte prosím ročník dětských účastníků a kontaktní mobil, který budete mít na expedici k dispozici.

Objevům zdar!

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.