Orientační plán přírodní zahrady

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Spolupráce programu Montessori v Základní škole Na Beránku se střední školou G.A.P.education na projektu Orientační plán přírodní zahrady ve školním roce 2017/18, přesněji v říjnu 2017.

 

Dílčí projekt “Orientační plán přírodní zahrady” navazuje na na projekt “Přírodní zahrada”, který je nedílnou součástí výuky v třetím trojročí v montessori programu, tzn. dětí ze 7., 8. a 9. ročníku ZŠ. Základní myšlenka vychází z pojetí výuky dle Marie Montessori a jejího syna Maria z tzv. projektu “Děti země”. Tento projekt si klade za cíl propojovat jednotlivé vzdělávací oblasti v praxi a připravit děti na běžný život … poznat sám sebe … najít v sobě vše to, co učiní člověka spokojeným a šťastným..

Na základě žádosti naší školy ZŠ a MŠ Na Beránku v Montessori programu proběhla spolupráce se Střední školou G.A.P. education.

 

Jak spolupráce vypadala a co vše se povedlo?

 

Karolína Kellovská (G.A.P.education) je absolventkou naší školy. Společně s Michaelou Poláškovou a Zuzkou Vandasovou docházely celý minulý týden do naší školy “Na Beránku” pracovat na Projektu orientačního plánu školní zahrady.

Holky z „G.A.P.u“ vytvořily společně se třemi žáky montessori programu naší školy grafický návrh informační tabule, vytvořily loga k jednotlivým “zahradním prvkům” přírodní zahrady. Práce jim šla pěkně od ruky. Utvořily kompaktní a velmi funkční tým. Dostaly „šibeniční“ termín, do kterého měl být plán celkově hotov.

Práce se povedla. Vše bylo včas a v požadované kvalitě hotové. Celý tým se také ujal samotné instalace orientačního plánu zahrady a zhotovení přístřešku. Vrtalo se, řezalo se, šroubovalo se a také se smálo..:) Myslím, že to byla pro nás všechny skvělá zkušenost.

Výsledek práce spatřil světlo světa na tradičním Podzimním jarmarku, který se konal 14.10., a který pořádal spolek rodičů Montessori cesta společně s učiteli a dětmi Montessori programu ve škole.

 

Věříme, že se do budoucna spolupráce našich škol ještě více prohloubí.

Byla radost pracovat s prima partou lidí zapálených do smysluplné práce.

 

Děkujeme ředitelství školy za jejich uvolnění z výuky.

 

ODKAZ na fotky a videa

ODKAZ 2

 

Michal Hammer, učitel dětí v 7. a 8. ročníku a koordinátor projektu

Mirka Kellovská, vedoucí Montessori programu v ZŠ Na Beránku

 

Projekt přírodní zahrada

Facebook spolku Montessori cesta

 

 

 

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.