Omítání naší slaměné učebny o víkendu 25.-26.6. 2016 – prosba o pomoc

Zveřejněno v , autor Jitka Plechatová

DSC_0345 DSC_0365

O víkendu 25. – 26.6 vždy od 8:30 do té doby dokud nás to nepřestane bavit,  budou probíhat v prostorách naší školní zahrady práce na omítání naší slaměné učebny.

Tento týden jsme rozjeli „manufakturu“ na výrobu jílovivopísčité omítky a se všemi dětmi intenzivně pracujeme na tom, abychom měli do konce školního roku omítnutou učebnu aspoň zvenčí.

Netušíme, jestli se nám to povede, proto očekáváme pomoc vás dospělých (tatínků, maminek, dědečků, babiček…apod.), kteří by o víkendu přišli. Práce je to veskrze jednoduchá, ale učebna není úplně malá a jakékoli ruce se nám budou o víkendu určitě hodit.

Na kvalitu práce bude dohlížet nám již známý Jindra Sláma, který přislíbil účast. Mimo jiné se pochopitelně dozvíte, jak se taková omítka připravuje:).

Co je nářadí týče, není potřeba nic zásadního. Snad jen zednická fanka by se hodila. Určitě oblečení na zašpinění vhodné (nejlépe plavky :-). Holiny na případné šlapání v kádích. A pokud by někdo měl stavební míchadlo na 220V, tak ho prosím přineste.

Jídlo a pití si prosím přineste svoje. Pokud někdo z vlastní iniciativy přinese cokoli k snědku, budiž to obohacením našeho krásného společného víkendu.

Kávu a čaj budeme schopni uvařit.

Pokud jste dočetli až sem, klikněte prosím ZDE,  je to dotazník k účasti. Jen abychom měli představu, kolik vás přijde.

Budeme se na vás těšit

S pozdravem Michal Hammer, Jana Neumajerová a další

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.