Informace k přestavbě horního patra Monte křídla školy

Zveřejněno v , autor Montessori

Aktuálně k obnově patra:
Stavební obnova patra probíhá dle obav liknavě a nepořádně a o to větší nároky to vyžaduje v mých pokusech o jistý dozor alespoň nad výmalbou. Přesto stavební práce, základní výmalby, ale také vybavení nábytkem by mělo být skutečně dokončeno do konce června.
My se ale musíme soustředit na naše dokončení celé akce. Především po zvážení finančních možností musíme udělat jednu změnu oproti plánu. Několik zamýšlených malířských prací, které jsme chtěli nechat provést profesionálně za úplatu, budeme muset provést sami. Myslím, že to je možné. Malíře tím pádem už nesháníme.
Základní plán na provádění prací: v červnu a na počátku července se zaměřit na dořešení schodiště, chodeb, tělocvičny-herny, záchodů a záchodů v přízemí a v srpnu pak na dokončovací dílčí práce a řešení tříd. Návrh pro řešení tříd a sním související rozmyšlení co a jak realizovat, jaký koupit materiál atd. musím totiž teprve provést a k tomu se dostanu až o prázdninách.
Práce bych rád rozdělil na několik celků, pro které bych rád požádal konkrétní osoby o určitou samostatnou garanci či technické řešení a zajištění s tím, že ostatní jim budeme pomáhat kde bude třeba.
Konkrétně jde o řešení těchto základních prací:
1) Schodiště- úprava prkenných podhledů v přízemí, domalování základní modrou a domalování dekoračních vzorů (k tomu potřebné zajištění dostupnosti stropu), vytvoření centrálního prvku (slunce?) s osvětlením.
2) Tělocvična – výmalba čelní stěny dekorativní malbou (návrh Boris Dimitrov) s doplněním obkladu (patrně palubky) soklové části stěny.
3) Chodba- závěsy na překrytí míst s elektrorozvodnými skříněmi, úprava nástěnek s doplněním výmalby (návrh Boris Dimitrov a Vítek Jesenský).
4) Záchody v přízemí i patře- výmalba a natírání kójí (návrh Vítek Jesenský)
5) Další drobné práce- lakování dřevěného madla a asi některých dveří, natírání zárubní dveří (materiál zajistí Vítek Jesenský)
6) Třídy – výmalba, úprava nástěnek – předpokládám v srpnu (návrh i zajištění materiálu Vítek Jesenský).
7. Oblá příčka v přízemí- nátěr ze strany šaten (snad se k tomu dostaneme).
Termíny: 21. a 22.6., 28. a 29.6. a 23.-31.8.
Prosím dejte mi vědět, kdo budete moci přijít a kdy. Zvláště prosím alespoň některé hobby nadšence pro pomoc při technickém řešení (viz výše). Ostatní všeobecně s sebou malířské náčiní (válečky, vaničky a mřížky, štětce, hadry). Vyzýváme k pomoci i rodiče budoucích prvňáků (jejich třídní schůzka bude 16.6. 2008).
I nadále platí výzva ohledně nadbytečného vybavení, které by se nám mohl hodit: větší kytky, pohovka či křeslo do tělocvičny-herny (jako dole), závěsná síť do herny, hodily by se nějaké ploché kameny nebo naopak valouny k truhlíkům s bambusem na schodišti.
Prosím nelekejte se poněkud systematičtějšího plánování a četnosti prací. Jde o pokus napomoci přípravou realizovatelnosti. Dosavadní návrhy včetně barevnosti rád poskytnu a velmi jsou vítáni ke spolupráci všichni, kdo mají větší zájem, nápady nebo dovednosti ve výtvarných řešeních a realizacích v interiérech.

Vítek Jesenský 25. 5. 2008 vit.jesensky@centrum.cz, mob.728 085 97

 

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.