Dopis z hor pro Štěpána a Anežku – 5.1.2011

Zveřejněno v , autor Montessori

Ahoj Štěpáne a Anežko!

Jak se máte?
My se máme dobře. Doufáme, že vy také. Autobusem jsme sem jeli 2 a půl hodiny. Cestou jsme se zastavili v Jičíně pro Marcelu a potom jsme se v autobuse koukali na Mr. Beana. Přijeli jsme a šlapali jsme do velkého kopce s bobama a lopatama do penzionu Avia. Anička B. na nás čekala, protože ji přivezl taťka. Potom jsme se ubytovali a byl velký zmatek!!! Po obědě jsme vybalovali kufry. Po poledním klidu jsme šli lyžovat a všichni jsme hned začali jezdit na velké sjezdovce. Hrajeme si tady na horské zachranáře. Pracujeme v 5 skupinkách i se čtvrťáky a jmenujeme se: Lavinoví psi, Laviny, Záchranáři, Polárníci a Tučňáci. Učíme se 1. pomoc, o počasí, používat mapy, němé značky a jak se chovat na horách. Už toho hodně umíme, asi polovinu máme za sebou. Dneska jsme měli besedu s panem záchranářem z horské služby. Vysvětloval nám, co se má dělat při záchranné akci a ukazoval nám různé záchranářské věci.

Každý den lyžujeme a už to všichni umíme – i Zdean a Kristýnka Procházková.

A je tu moc dobré jídlo! Taky jsme šli bobovat vedle naší chalupy.Vojta postavil rychlé dráhy. Zvládli jsme i nakupovat dárky ve Veselém výletu. Nezmokli jsme, už jsme tu!

Před chvílí jsme dorazili z nácviku svážení raněného na kanadských saních. A moc se nám to líbilo. Až na kopec, který jsme potom museli vyšlapat zpátky do chalupy bez vleku! Uf!

Zdraví vás všichni druháci, Zdena a Mirka a máváme z Krkonoš.

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.