Orientační plán přírodní zahrady

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Spolupráce programu Montessori v Základní škole Na Beránku se střední školou G.A.P.education na projektu Orientační plán přírodní zahrady ve školním roce 2017/18, přesněji v říjnu 2017.

 

Dílčí projekt “Orientační plán přírodní zahrady” navazuje na na projekt “Přírodní zahrada”, který je nedílnou součástí výuky v třetím trojročí v montessori programu, tzn. dětí ze 7., 8. a 9. ročníku ZŠ. Základní myšlenka vychází z pojetí výuky dle Marie Montessori a jejího syna Maria z tzv. projektu “Děti země”. Tento projekt si klade za cíl propojovat jednotlivé vzdělávací oblasti v praxi a připravit děti na běžný život … poznat sám sebe … najít v sobě vše to, co učiní člověka spokojeným a šťastným..

Týdenní zpráva, 1. týden (4.9.-8.9.2018)

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Děti v programu Montessori mají pracovní maily stejně jako všichni pedagogové a rodiče, kteří pracují ve výboru či pracovních skupinách spolku Montessori cesta. Děti se učí pracovat se sdílenými google dokumenty, prezentacemi apod. Na konci každého týdne posílají učitelé týdenní zprávu se shrnutím toho, co se ve třídách dělo, připomenutím, co nás čeká v nejbližší době a s odkazy na fotografie. Rodiče si můžou přečíst i deníky, ve kterých události jednotlivých týdnů zaznamenávají děti ze třetího trojročí.  Na této stránce naleznete výtah z týdenních zpráv všech tříd.

Výběr z týdenních zpráv z prvního týdne školního roku 2017/18:

Pozvánka na Podzimní jarmark 14.10.2017

Zveřejněno v , autor Jitka Plechatová

 

Video- pozvánka

www.zeleneoazy.cz

www.nadacepartnerstvi.cz

www.molcesko.cz

Kroužky- aktuální informace

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská
Většina kroužků je naplněna, v některých jsou  1-3 místa volná, ale to nebrání jejich otevření. Ale také se ještě můžete přihlásit!
Některé kroužky, ale možná neotevřeme, protože je přihlášeno málo dětí. Pokud ještě uvažujete o přihlášení do některého z kroužků nebo jste váhali, protože některé kroužky měly alternativní časy, posílám znovu upravenou anotaci, kde uvidíte, kde je ještě volno a kde je obsazeno, případně, který kroužek byl zrušen.
Kroužky, které jsou v ohrožení:
 
Rukodělky – čtvrtek 
Žonglování – čtvrtek 
Zdravé vaření – čtvrtek
Zajímavé výtvarné techniky – pátek
Keramika – úterý a středa od 15.30
Science club  level  2
Hrajeme si s němčinou – úterý od 15.00
Florbal s Michalem – středa 14.15 – 15.15 /bylo alternativně k Malému kutilovi/
Tak se ještě, prosím podívejte a zamyslete. Definitivně přihlášky uzavřeme ve středu 27. 10., abychom mohli potvrdit panu řediteli místnosti a domluvit výši nájmu a také do 29. 9. podat žádost o dotaci na nájemné.

Začátek školního roku

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Jako obvykle všechny třídy Montessori programu zahájily nový školní rok adaptačními pobyty.

Třídy prvního a druhého trojročí své adapťáky prožily ve škole, sedmáci společně s osmáky vyrazili pod stan a deváťáci do Berlína.

Kroužky

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Nabídka kroužků organizovaných spolkem Montessori cesta pro žáky ZŠ a MŠ Na Beránku

Vzhledem k tomu, že od letošního roku platí lektoři škole nájemné, je cena kroužků v tomto školním roce vyšší. Z toho důvodu také většina kroužků musí mít alespoň 7 dětí, aby se mohly uskutečnit. Pokusíme se pro naše kroužky získat dotaci, pak bychom peníze vraceli. V anotaci se bude průběžně objevovat, zda je kroužek obsazen nebo kolik míst je volných.

Můžete vybírat i z kroužků na stránkách ZŠ a MŠ Na Beránku 

Školní rok 2017/18

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Přejeme krásný a úspěšný školní rok 2017/18 a děkujeme všem, kteří nám pomohli se na něj připravit….

Začíná přípravný týden

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Chystáme se na školní rok 2017/18!!!

Budeme rádi, když přijdete kdykoli od pondělí 28.8. od 10.00 do pátku do večera do školy, práce bude dost a dost jak ve třídách, tak na chodbách, v kabinetech, v knihovně či u výroby pomůcek, a každá ruka bude dobrá. Předem děkujeme za pomoc.

 

Poslední dny školního roku 2016/17

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Poslední týden uplynulého školního roku se jako obvykle nesl v duchu radostného loučení- první trojročí předávalo svoje třeťáčky do tříd druhého trojročí. Děti se v předvečer posledního dne po bojovce, kterou pro ně připravili mladší spolužáci, dozvěděly, ve kterých třídách už na ně čekají budoucí páťáci a šesťáci. Kdo úspěšně splnil všechny úkoly, posadil se do křesla a nejstarší kluci ho vynesli do druhého patra, kde už čekali kamarádi se šerpami v barvách konkrétních tříd. Děti si na chvíli pobyly ve třídách se svými budoucími spolužáky a na poslední noc a den se vrátili zpět. Šesťákům připravili strašidelné přivítání v sedmé třídě budoucí osmáci a deváťáci. Deváťáci se rozloučili se školou velkolepým představením- podrobnosti v samostatném příspěvku. Vysvědčení se ve třídách rozdávala v noci nebo hned ráno, jak se děti vyhrabaly ze spacáků 🙂

A co jsme v závěru roku v jednotlivých třídách roku ještě stihli?

Cyklovýlet, zvířecí den, oslavy narozenin, výlety do přírody, pasení ovcí, vyřezávání ze dřeva s řezbářem, cestu mokřadem, pravidelné vaření se Sarah, palačinky v angličtině se Šárkou, koncertsborečku Báry Burdové, zpívání v knihovně, premiéru projektu Kreativní partnerství (více v samostatném příspěvku, připravuje se)….

Stáže ve školce ve školním roce 2016/17

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

V uplynulém školním roce se naši sedmáci a osmáci pustili do nového projektu Stáže ve školce. Zájemci se stali na celý týden pomocníky a pomocnicemi paní učitelek ve školce. Pracovali společně s dětmi na pomůckách, pomáhali s čím bylo potřeba, připravovali a řídili pohybové, výtvarné, hudební či jiné aktivity pro děti, chodili si s nimi hrát ven apod. A jak stáže hodnotí samy děti?