Jarní jarmark 2019

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Milí rodiče a milé děti,zdravím Vás všechny uprostřed svátků jara a posílám ohlédnutí za letošním Jarním jarmarkem.Se slovy pozdě, ale přece se předem omlouvám za týdenní prodlevu.

Program jarního jarmarku

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Projekt setkání s povoláním

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Návštěva cukrárny Puro – Projekt setkání s povoláním

Setkání v cukrárně proběhlo přímo s majitelkou Pura. Seznámila nás s celým příběhem svého podnikání – od brigád a studií až po současnost, kde cukrárnu plánuje otevřít v dalších částech Prahy.Dozvěděli jsme se inspirativní poznatky ohledně podnikání, financí, vedení týmu, samotné přípravy zmrzliny a cukroví. Majitelka k nám byla velmi vstřícná a nasdílela s námi vše zajímavé.Nakonec jsme odcházeli s malým dárkem, pořádným kopečkem výborné zmrzliny.

Petra Bartozelová

Reportáž na Déčku

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Česká televize pro pořad Zprávičky na Déčku natáčela v jedné ze tříd Montessori programu krátkou reportáž. Pokud chcete, podívejte se na ni  na facebooku české televize. Děkujeme dětem v zelené třídě na pomoc a trpělivost při natáčení.

Mirka Kellovská

Reportáž z výměnného pobytu v Geisenhausenu

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

26.3.2019

In the morning it was freezing as the forecast had promised. In spite of that we were in a good mood and we enjoyed our breakfast in the local café. At school we admired our photos on the board that the headmaster had made the day before. During the school time we could join discussions with Inken and 9th and 10th graders, our students presented information about the Czech Republic and Prague for Germans and some students could even make copper bowls. In the evening it was cold again so we turned up the heating and watched a film.

Ráno pěkně mrzlo. S Martinou jsme se pořádně nabalily, nasadily čepičky (tedy ten, kdo si ji v Praze zabalil:-) a vyrazily na snídani do místní kavárny. Ve škole jsme se všichni pokochali fotkami, které pan ředitel udělal den předtím, aby všechny děti ve škole věděly, kdo je u nich na návštěvě, a vrhli se do vyučování. Debatovali jsme s deváťáky a desáťáky pod vedením Inken, Séba, Jonatan, Ella a Ondra prezentovali informace o České republice a Praze pro německé sedmáky a osmáky a někteří si v dílně vyrobili měděnou misku. Večer zase pořádně přituhlo, takže jsme si s Martinou trochu přitopily, zalezly pod deku a pustily si film.

Martina Macháňová a Petra Mitická

fotografie:

Reportáž z výměnného pobytu v Geisenhausenu

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

25.3.2019

In the morning children came to school by the school busses. We happily met in front of the school and after a few minutes we headed to “Aula” to meet our German partners and play some ice-breaker games with them. One of the games was a “rallye” around the school which helped us to know the school, classes and other spaces. Afterwards, we were informed about the plan for this week, signed in for the trips arranged by Germans for us and went out for the break and taking photographs by the headmaster Mr. Robert Parr. After the morning classes, at one o’clock, some students went home with their host students and some stayed for the afternoon classes (sports, music, individual work) till four o’clock.

Ráno přijely děti ze svých rodin do školy, většinou školními autobusy. Proběhlo to téměř bez komplikací, někteří řidiči byli sice trochu překvapení, ale české studenty do autobusu vzali. Všichni se nadšeně přivítali (protože už se skoro 20 hodin neviděli:-) a zamířili do auly, kde nás čekaly seznamovací hry. Pak jsme měli “rallye” po škole (abychom věděli, kde co je), seznámili jsme se s plánem na tento týden, zapsali se na naplánované výlety a vyrazili ven na přestávku a na focení organizované panem ředitelem. Po dopoledním vyučování (do jedné) jsme vegetariánsky poobědvali ve školní jídelně a buď vyrazili domů se svými studenty, nebo zůstali ve škole až do čtyř na odpolední vyučování (sport, hudebka, samostatná práce).

Martina Macháňová a Petra Mitická

fotografie:

Historické exkurze

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Každý měsíc podnikáme v 7. a 8. trojročí exkurze za historií a kulturou. V tomto pololetí jsme již navštívili Národní muzeum, Centrum architektury a Veletržní palác. Zde je malá ochutnávka výstavy Umění 1918- 1938 ve Veletržním paláci. Největší zájem vyvolal autoportrét Josefa Čapka a surrealistické obrazy malířky Toyen.

Petra Müllerová

fotografie:

Informace k zápisu do první třídy

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Prezentace o našem programu 

Rezervace času zápisu

Je nutné vyplnit také elektronickou přihlášku  http://www.naberanku.cz/novi-zaci-zapis  (na zápisu bude tato přihláška již vytištěná, bude stačit ji jen podepsat).

Erudio Montessori

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Pro pedagogy a rodiče, kteří mají zájem o životem osvědčené, přirozené a zábavné metody vzdělávání dětí a mládeže byla založena společnost Erudio Montessori

Claus Kaul Na Beránku

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Vážení a milí příznivci moderní pedagogiky, jejímž základem jsou principy Montessori,

Minulý týden, již po několikáté, navštívil Českou republiku pan Claus Dieter Kaul, aby se setkal s učiteli, rodiči a letos poprvé i s veřejnými činiteli z oblasti školství.