Atletika na jarmarku

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská
Děkujeme trenérům atletiky Dominice Krupkové a Tomášovi Krupkovi, kteří u nás na jarmarku představili svůj projekt Nenudím se a celé odpoledne se neúnavně věnovali dětem:

Jarní jarmark 2017

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská
Dobrý nedělní podvečer,
zdravím Vás všechny v pojarmarečním odpočinkovém dni a posílám pro vzpomínku nebo někomu pro představu, jak bylo, několik sad fotek a videí.
Jarmark byl opět krásný a já opět přemýšlím, co napsat…
Snad velké díky všem! Organizátorům, rodičům, dětem, učitelům i úplně novým návštěvníkům.
Opět se to hodně povedlo, že?
Kromě všech nádherných výrobků, výborného jídla, trpělivosti prodávajících na stáncích, překrásných vystoupení, chodbách překypujících radostí, veselím a přátelských potkávání se mám dva postřehy – jeden je příjemnější než druhý.
V 10 hodin těsně před zahájením jsem potkala jednoho našeho budoucího žáčka, který se téměř doslova na jarmarku před rokem a půl narodil. Maminka se snažila tehdy porod rozchodit kolem školy, aby nepřišla o závěrečné vystoupení :-). A letos už byl návštěvníkem korzujícím chodbami mezi stánky, fakt příjemný zážitek!
Druhým postřehem je letošní novinka – závěrečné neformální hraní a zpívání v grilovacím stanu až do 20.00 – to bychom měli opakovat každý rok, co říkáte?
Užijte si fotek a příjemna z nich vyzařujícího 🙂
Za kolektiv monte Mirka

Jarní jarmark 4.2017_II.sada fotek, Mirka

34. týden, zpráva

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

Co jsme prožili v minulém týdnu ve škole:

Grafické zpracování zahrady

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

V rámci projektu přírodní zahrada jsme dostali možnost zkusit graficky zpracovat plán naší zahrady.

Přednáška o montessori principech

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

Tuto sobotu pořádá spolek Montessori cesta v areálu ZŠ a MŠ na Beránku (Pertoldova 3373/51) tradiční jarní jarmark. V rámci programu bude od 13:00 do 13:45 v zelené třídě – (většina účastníků jarmarku Vám ráda pomůže s vyhledáním) zajištěna pro zájemce speciální přednáška s besedou. Přednáška bude zaměřena na vysvětlení principů práce s dětmi v programu Montessori. V rámci besedy budou přítomni první absolventi 9 třídy, kteří jsou již studenty středních škol a gymnázií a budou připraveni na Vaše dotazy. Na závěr je připravena prohlídka prostor školy.

Zápis do 1. ročníku 2017/18, druhý termín

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

Fotografie z programu Montessori.

Moderní pedagogika postavená na základních principech Montessori programu

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

 

Milí přátelé pedagogiky Marie Montessori,

s potěšením Vám oznamujeme, že i v letošním roce společnost ERUDIO Montessori s.r.o., která vznikla z iniciativy dvou spolků /Občanské sdružení Montessori Kladno, z.s. a Montessori cesta, z.s./ a dvou škol  ZŠ Montessori Kladno a ZŠ Na Beránku – program Montessori pořádá

kurz

Clause Dietera Kaula

Moderní pedagogika postavená na základních principech

Montessori programu

Kurz letos proběhne z důvodu časových možností lektora ve 4 dnech, nicméně v jejich rámci budeme pracovat velmi intenzivně, abychom zvládli obsah patřící do pěti dnů. Kurz se bude konat  v Základní škole Montessori Kladno, Pařížská 2249 v termínu 1.–4. 7. 2017

 

více informací a přihlášky na http://www.erudio-montessori.net/

 

Prezentiáda

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

Gratulujeme Štěpánce a Aničce k prvnímu místu krajského kola soutěže Prezentiáda.

Přečtěte si jejich zprávu o této soutěži:

Jak se žije v Africe- projektový den

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

V úterý 11.4. proběhl projektový Den v Africe. Do školy přišli na návštěvu zástupci Centra Narovinu, které v Keni realizuje adopci na dálku a navíc provozuje vlastní školu Ostrov naděje s prvky Montessori, (což je v Africe opravdu velká rarita:-)) Děti měly možnost si vyzkoušet různé workshopy – malování masek nebo mandal, výrobu hraček z odpadků, tanec a bubnování, mohly si také vyzkoušet africké oblečení a nošení košů a všeho možného na hlavě. Velký úspěch mělo zdobení obličejů. Pro děti byla připravena africká vesnice – děti ve skupině představovaly africkou vesnici, musely osít pole vybranými plodinami, vyrovnat se s nepřízněmi osudu, nemocemi, počasím. Cílem bylo získat dostatek potravin, aby vesnice přežila i v následujících letech. Bylo to úžasné. A kolik informací se děti jen tak mimochodem dozvěděly! Současně probíhala prezentace Centra Na rovinu a beseda.

Podrobnosti:

18.4. 2017 14.00-16.00 – druhý termín zápisu do 1. tříd

Zveřejněno v , autor Jitka Plechatová

Chystáte-li se na druhý termín zápisu, budeme se na Vás těšit v úterý 18.4. 2017 od 14.00 do 16.00 hodin.

Budeme rádi, vyplníte-li formulář s rezervací času zápisu, budeme tak o Vás vědět předem.

Kritéria přijetí a další informace k zápisu najdete na www.naberanku.cz

A jak to u nás vypadalo během prvního termínu 4. dubna?