Absolventi programu Montessori 2016/1017

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

Letošní devátý ročník v programu Montessori je se dvanácti žáky naší nejmenší třídou. Jde o kolektiv výrazně umělecky zaměřený, proto většina třídy absolvovala talentové přijímací zkoušky už v lednu letošního roku. Na talentové obory bylo přijato sedm dětí, jeden si vybral učňovský obor bez přijímacích zkoušek a čtyři uspěli v přijímacích řízeních klasických středních škol.

Od příštího roku rozšíří naši absolventi řady středoškoláků v oborech:

Natáčení filmu, červená třída

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

Společným tématem  první fáze projektu Kreativní partnerství pro všechny zapojené třídy jsou Modřany. Červená třída se zabývá jejich historií a děti se rozhodly, že výstupem bude hraný dokument.  Po dlouhodobé a pečlivé přípravě se konečně dočkaly netrpělivě očekávaného natáčení.

Výsledky zápisu do prvních tříd ZŠ a MŠ Na Beránku

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

Výsledky zápisu a seznam přijatých a nepřijatých dětí naleznete na stránce ZŠ a MŠ Na Beránku. O přijetí do program Montessori rozhodlo veřejné losování, které proběhlo ve středu 10. 5.: seznam dětí zařazených do programu.  Celé přijímací řízení je v gesci pana ředitele, s dotazy se prosím obracejte přímo na něj: reditel@naberanku.cz .

 

Matematika hravě a názorně

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská
14 učitelů a asistentů z montessori programu v ZŠ Na Beránku se ve dnech 5.-7.5.2017 zúčastnilo kurzu Matematika hravě a názorně s německou lektorkou Birgit Griep.

Birgit Griep ve škole

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská
Program Montessori v ZŠ Na Beránku navštívila paní Birgit Griep, lektorka kurzů matematiky a dlouholetá učitelka z Německa.

Příměstské tábory 2016/17

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

Letos opět nabízíme dětem účast na příměstských táborech, které pořádá spolek Montessori cesta, jejichž základnou bude zahrada ZŠ a MŠ Na Beránku. Nabídka se rozšířila nejen oproti loňskému roku, ale i oproti našim původním žádostem o dotaci. V současnosti již víme, že dostaneme dotaci 20 000,- Kč z Městské části Praha 12. U táborů, kde bylo požádáno o dotaci proto platí cena uvedená červeně.  Přihlášky a podrobnosti  (jsou u každého tábora zvlášť). Některé tábory jsou již zaplněny.

Přihlašujte se nejpozději do 31. 5. 2017 a  do stejného data uhraďte zálohu 200,- Kč. Pokud dítě onemocní nebo si to rozmyslíte, tuto zálohu nebudeme vracet, leda by se podařilo získat náhradníka.

Přehled:

Přijímací zkoušky

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

Naši deváťáci úspěšně zvládli přijímací zkoušky a jsou všichni přijati na střední školu! Přejeme jim v příštích letech úspěšné studium, které je povede po cestě k tomu, co je bude v životě zajímat a bavit. 

36. týden (2.5.-5.5.2017)- zpráva

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská

Během středy nás ve třídách navštívila lektorka Montessori paní Birgit Griep z Německa. Její specializací je matematika a geometrie. Ve čtvrtek dopoledne měla v jednotlivých trojročích prezentace Birgit ve středu procházela školou a pozorovala, ve čtvrtek měla pro děti připravené prezentace – v prvním trojročí mnohoúhelníky, ve druhém Pythagorovu větu a ve třetím Zlatý řez. Odpoledne se sešla s učiteli na rozbor. Bylo to příjemné posezení s povídáním a se zpětnou vazbou, jak vidí naši školu. Slyšeli jsme celkové ocenění fungování a vybavení naší školy a drobné rady. Děkujeme! V pátek odpoledne začal její víkendový seminář pro učitele i další přihlášené zájemce. Některé týdenní zprávy tedy dorazí během pondělí, děkujeme za pochopení. 

Florbal Club Cup, I. ročník

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská
V neděli 30.4. 2017 ožila velká tělocvična v ZŠ Na Beránku florbalovou akcí, kterou pořádal Michal Hammer, vedoucí kroužku Florbal s Michalem.

Návštěva starosty Prahy 12

Zveřejněno v , autor Kamila Šimberská
V úterý 25.4. nás v 10.00 ve třídách navštívil pan starosta Prahy 12.
Prošel se všemi třídami, prohlédl si, jak se děti učí, a zajímal se o způsob práce v programu Montessori.