Zimní pobyt

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Letošní zimní pobyt v Mariánské na chatě Lesanka začínal obavami, že je málo sněhu a bude ohrožen nejen program lyžování, ale i téma Zimní olympijské hry. Přesto se dospělým organizátorům podařilo nemožné. Z Prahy se odjíždělo po zapálení olympijského ohně a odběhnutí běžce s pochodní. A pak to vypuklo! Lyžovalo se na Klínovci a běžkovalo tamtéž. A nakonec díky tomu, že bylo sněhu pomálu, podařilo se s dětmi provozovat i turistiku. A co více?Zimní olympiáda se konala! Běžec s ohnem z Prahy doběhl… Hrál se hokej, byl biatlon, lety na lyžích, curling a zimní orientační pochod. A to vše zarámoval překrásný úvodní a závěrečný ceremoniál. Byl nejen oheň, ale i tanec učitelů, ohňostroj, projevy, projekce. A ani diskotéka a antidopingová kontrola nechyběla! Děti se vrátily s úsměvy na tvářích a medajlemi na krku. Děkujeme samozřejmě učitelům, kteří jsou ochotni pobyt zajišťovat a trávit týden od svých rodin, a nadšeným tatínkům, bez jejichž pomoci a podpory na svahu i mimo něj bychom už mnoho let takovou akci dětem nabídnout nemohli.  Těšíme se na příští rok.  

Video

Zimní pobyt I. a II. trojročí 4. den

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Po dopoledním lyžování na Klínovci a Neklidu jsme dorazili zpátky na Mariánskou. Po obědě a poledním klidu začaly další disciplíny v rámci našeho olympijského soutěžení. Opět se rozehrál hokejový turnaj – Zopakujeme Nagano?

Den otevřených dveří

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

5.2. se v ZŠ Na Beránku koná  den otevřených dveří především pro zájemce o první třídu.  Prohlédnout si můžete celou školu,  ideální čas na návštěvu montessori tříd je od 8 hodin do cca 12, kdy děti odchází na oběd.  Rádi Vám vše ukážeme a zodpovíme Vaše dotazy. Vzhledem k velkému počtu rodičů s dětmi, kteří v posledních letech navštěvují program Montessori v Den otevřených dveří, žádáme všechny, aby sebou brali pokud možno pouze to dítě, se kterým se k nám chystají k zápisu. Důvodem je zajištění alespoň částečného klidu na práci během DOD ve třídách, protože jen tak má návštěva tříd smysl. Děkujeme za pochopení.

Návštěva v Braasi Industry

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Ve čtvrtek 9.1. jsme navštívili firmu Braasi Industry https://cz.braasi.com/, kde jsme představili projekt stáží pro děti ze třetího trojročí. Majitele firmy myšlenka velmi zaujala a rozhodli se nás podpořit nabídkou spolupráce, rovnou navrhovali, kterých činností a aktivit by se mohli stážisté účastnit. Hovořili jsme i o dalších projektech třetího trojročí a Montessori pedagogice obecně.
Braasi Industry je platforma pro vývoj a výrobu vybavení pro pohyb městem i krajinou, převážně na kole. Vývoj a výroba probíhá ve vlastní dílně v Praze, převážně z materiálů vyrobených v České republice.
Těšíme se na spolupráci a děkujeme za velmi příjemné setkání.


Zimní pobyt I. a II. trojročí, 3. den

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Dnes stojí za bližší popis především část dne po lyžování…

Zimní pobyt I. a II. trojročí, 2. den

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Dnešní den byl ve znamení lyžování na Klínovci. Všechny děti II. trojročí dnes vyrazili na kopec…

Zimní pobyt I. a II. trojročí, 1. den

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Po slavnostním zapálení olympijského ohně na starověké Olympii jsme absolvovali bezproblémovou cestu do Krušných hor. 

Jak to tady vypadá?

Muzikanti Na Beránku

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Srdečně zveme na tradiční koncert  z cyklu Muzikanti Na Beránku v úterý 3.12. 2019. v 17.17 hodin.Vstup volný

Závěrečné hodnocení plaveckého výcviku v Nymburce

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

Všechny děti plavaly každý trénink na celý bazén- Děti, které začínaly s páskem už na konci týdne zvládly plavat bez něj.Děti se naučily během týdne vše, co základy plaveckého tréninku, pro budoucí zdokonalování v plaveckých činnostech, mají obsahovat.   Děti říkaly, že si týden moc užily a to jsme moc rády.

Markéta Novotná za celý kolektiv Bubble Trouble

Rodičovský večer

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská


9.12.2019 od 17.00 vás zveme na tradiční Rodičovský večer, který se bude konat v prostorách Montessori programu v ZŠ Na Beránku v 2. trojročí.


Témata, kterými se budeme na tomto setkání zabývat, najdete v přihlašovacím formuláři 2019_11_Rodičovský večer_Montessori


Navíc vás čeká- setkání s našimi absolventy, letos již i s maturanty- adventní setkání a dílničky s Katkou – občerstvení připravené našimi deváťáky
Moc se na všechny těšíme a věříme, že si společný večer užijeme.


Za všechny Mirka Kellovská