Adventní jarmark

Zveřejněno v , autor Richard Waisser

Vážení jarmareční hosté, milé děti, studenti i vy, kteří jste tentokrát nemohli s námi na jarmarku být,

další tradiční jarmark se opět velmi povedl a všichni jsme si užili sobotní pospolitost.

 

Stánky s drobným i větším občerstvením, stánky s výrobky velkými i menšími, dílničky výtvarné a rukodělné, neodmyslitelný bazárek, stan s grilováním venku, čtenářské koutky, sportovní aktivity, módní přehlídka, pěvecká a divadelní vystoupení, cirkus žonglérů a výstava modelů nové školní budovy od studentů 3. ročníku architektury na ČVUT, ale i setkání s čerty, Mikulášem a anděly…

… a určitě ještě mnoho dalšího bylo k vidění a prožití první prosincovou sobotu Na Beránku v Montessori programu.

A když si uvědomíme, že taková krásná akce proběhla už podesáté (nebo bylo jarmarků více?) a stále nás baví, je to opravdu krásný pocit.

Procházela jsem se tam a zpět, zastavovala jsem se u jednotlivých stánků, pohovořila s mnoha rodiči, dětmi, studenty, kolemjdoucími, a potom večer jsem se doma zamýšlela nad tím, proč se tolik lidí v sobotu ráno vydá do školy nabízet svou práci, své výrobky, proč děti nechtějí raději do aquaparku, sedět u televize, počítače nebo do kina, proč rodiče oželí výlet s rodinou nebo odpočinek po jistě náročném týdnu, proč učitelé i v sobotu přijdou, nakupují výrobky a sledují děti, které vidí celý týden den co den ve svých třídách?

Odpověď je už několik let stejná, nemohu přijít na jinou…

Asi je nám společně dobře a jde nám o to, abychom i tímto způsobem budovali komunitní školu. Tu školu, kde spolu žijeme, řešíme problémy a učíme se z nich a posunujeme se vpřed. Spolu máme chuť v rámci možností současného veřejného školství budovat moderní prostor pro výchovu a vzdělávání pro život.

Navštívili nás také někteří z nově po komunálních volbách sestavené Rady Radnice městské části Prahy 12. S nimi jsme debatovali o nedostatečné prostorové kapacitě Montessori programu ve škole, o plánech stavby nové budovy na Praze 12 a mnohém dalším. Věřím, že „nová radnice“ dá po mnohaletém snažení naší práci ještě větší podporu než doposud a nové budovy se přece jen dočkáme.

Děkuji všem, že jste na adventním jarmarku byli a podíleli se na přípravách, průběhu a úklidu další příjemné sobotní akce!

Mirka Kellovská

 

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.