6.den-pokračování

Zveřejněno v , autor Montessori

Dobrý večer.

Pršet opravdu po obědě přestalo, děkujeme za vaši intervenci. Dopoledne bylo pro druháky na programu studium jazykovědy a přírodních věd. Už se nám nikomu moc nechtělo, ale přemluvili jsme se k neuvěřitelným výkonům.

Čtvrťáci dopoledne věnovali stavbě rostlin – víte, že hranolky jsou vlastně ze stonku?

 

Po obědě jsme došili pejsky – někteří skoro – a slízali asi 60 ks nanuků (přece nepovezou peníze domů :-)) a pustili se opět do práce.

 

Druháci prozkoumali zákonitosti větrů, vyrobili si na tyto přírodní síly měřiče a šli ven prověřit povětrnostní situaci. Zjistili, že měřit sílu větru nejde kdečím, a že jejich přístroje v mnohém selhaly. Ale nevzdali to a s větrem i svými přístroji statečně bojovali. 

Před večeří jsme zvládli ještě závodit s různými druhy větru a vyzkoušet kolikrát pomaleji než vítr běžíme. Vichřice vaše děti předběhla zhruba 8x.

 

Čtvrťáci se vrátili k pokusům, založeným na začátku pobytu. Příliš se nedařilo – řasám se nechtělo růst, fazole obrostla plíseň a kořínky řeřichy nechtěly potvrdit předpoklad, že porostou ke zdroji vody. Potěšila ale změna barvy květů v octě. Například pomněnka nám zrůžověla a dokonce v sodě začala opět modrat. Venku jsme ochutnali několik rostlinek – mladé smrkové jehličí, smetánku lékařskou, sedmikrásku a šťavnatou část stébla trávy. Ta při této řízené ochutnávce (kdy se děti dověděli, že při ochutnávání se nemusí nic polykat – stačí jen rozžvýkat a ochutnává se jen to, co je dovoleno) na celé čáře vyhrála. K večeru jsme si zjistili, ve znamení jakého stromu jsme se podle keltského kalendáře narodili. Popřemýšleli jsme také, jestli vlastnosti přisuzované lidem v tomto znamení, odpovídájí našim představám o sobě.

 

Po večeři už nás čekalo to nejhorší – narvat zpět do zavazadel vše, co si děti do Krkonoš přivezly. Huráááá-zvládli jsme to!

Asi po hodině boje s poličkami ve skříních, zákoutími kolem postelí a za nimi, jsme mohli začít hodnotit pobyt a přátelsky si popovídat o dobrém i špatném. Ve 4.třídě vyhrála asi „akce čaj“. Celodenní výlet děti řadily do nejlepší i nejhorší akce: holky většinou nejlépe hodnotily cestu z kopce a nejhůře cestu do kopce a kluci přesně naopak… tak nevím.

Druháci nejhůře hodnotili svlékající se povlečení na přikrývkách, celý pobyt hodnotili rukama zdvihnutýma nad hlavou a výskoky (samozřejmě ne všichni :-)).

 

Před (za) školou bychom měli přistát nejdříve v 11.45 hod. Pokud byste potřebovali upřesnit čas, volejte po 11.00 hod!

 

Prosíme Vás, abyste děti znovu prohlédli, zda se krkonošská klíšťata nesvezla autobusem až do Prahy. Za celou dobu pobytu byla sice odhalena jen dvě, ale…čert nikdy nespí. 

 

JO! a ještě- knížku O letadélku Káněti jsme dočetli do 10. kapitoly – takže začínáte u 11. Přejeme Vám příjemné chvilky s knížkou, kterou asi většina znáte. …. na dědečka Kozelku jsou děti dost naštvané….

 

Nashledanou v pondělí, krásný zbytek školního roku a s některými už brzy na letní výtvarce :-)… už příští týden začínáme připravovat program 🙂 – abychom nevyšly ze cviku!!!!

 

http://picasaweb.google.cz/mirkamonte/6DenNaSvP

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.

Jedna odpověď na 6.den-pokračování

  1. Tomáš Pulc říká:

    Ahoj Móňo, moc děkujeme za dopisy, už se na tebe těšíme. Táta a maminka.