4.den ze ŠvP 2009

Zveřejněno v , autor Montessori

Dobrý večer, milí zájemci o dospěláckou Švp, ale….

aby bylo jasno, na rovinu říkáme NE! Leda, že byste chtěli pozvat vy nás!!!! Petra Pokorného bychom braly jako vedoucího, Honza by mohl dělat programového ředitele a ještě bycho si přály skvělou kuchařku, bez ní nejedem ani na den! A také jde o to, jaké byste sehnali generální partnery :-)). Ale tak to asi nebylo myšleno, že? Ale zájem nás pohladil po ospalé dušičce. Dík.

Dnes jsme šlapali a šlapali. Ostatně, byl to celodenní výlet. Cílem byla ne příliš vzdálená Hucul farma na Janově hoře. 4,5km do kopečka, z kopce, do kopce, pak z kopce a do kopce. Skoro jak v pohádkách – za devatero horami… A také jako v pohádce tam bylo. Oběd – smažený řízek z „domova“. Hodina na dětsko-kozím hřišti. (Děti přelezly plot rovnou mezi kozy, kozla a kůzlátka, viditelně zvyklá na společnost pobíhajících dětí.) Sluníčko. Nákup sladkostí. Zmrzlina. Kobyly s hříbaty. (A my? Kafíčko s pohárem! A během dne!)

Dolů a nahoru, dolů a nahoru směrem k domovu. Druháci cestou pozorovali tvary mraků na obloze a vymýšleli, co jim připomínají. Jejich fantazie neznala mezí….Zastavili jsme se až na sjezdovce pod Prezidentskou lanovkou ve Vítkovicích. Tady jsme se na chvilku rozdělili.

Čtvrťáci popřemýšleli a pantomimicky předvedli, co škodí rostlinám. (Člověk… )

Druháci si zahráli na O2 a O3, vyzkoušeli si, co je ozónová vrstva, bojovali o role kouřících komínů, čoudících výfuků, chemických továren atd. A poškozovali a poškozovali. Paprsky z venku měly poté volnou cestu k Zemi/o role paprsků byl také velký zájem 🙂 /.

Na sjezdovce jsme si pohráli ještě s básničkou pana Žáčka Bublina. Děti poskládaly krásné variace z rozstříhaného textu.

Unavená robátka se pak doploužila do penzionu na večeři. Po ní se většina dětí pustila do dodělávání ponožkového pejska.

Kluci čtvrťáci si zatím pro holky připravili ochutnávku čajů z bylinek, které natrhali v okolí. V degustaci skončily na prvním místě dokonce 4 čaje – borůvkový, maliníkový, jahodníkový a ze smrkového jehličí. ( Vřele doporučujeme! )

A jsme moc zvědavé, jestli ty čaje budete vařit ještě teď?

Děkujeme za zprávičky pro nás i pro děti, je to moooooc milé.

Naše spolupráce je skvělá, ale má někdy drobné trhlinky – např. chybějící pláštěnky, tekoucí lahve na pití, nedostatek ponožek, schované mobily dětí apod. Moc by nám také pomohlo, kdyby děti věděly, co si s sebou přivezly a jak to asi vypadá. Ale to časem vychytáme, že?

Tak zase zítra…….

 http://picasaweb.google.cz/mirkamonte/4DenNaSVP

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.

19 odpovědi na 4.den ze ŠvP 2009

 1. Katka Slováková říká:

  Ahoj všichni, ani jsem nevěřila, že vám bude na ledové muže tak málo pršet. Janečku, už se na tebe těšíme, Anežka se potobě ptá. Zdraví máma.

 2. Eva Pulcová říká:

  Zdravím všechny. Podle fotek máte zase hezčí počasí než my, ale to vám samozřejmě přejeme. Móňo, už se na tebe všichni těšíme. Ahoj máma.

 3. Jana Guštarová říká:

  Počasí máte opravdu nádherné! Milé Dobré víly, to bohatství zážitků a znalostí, co vkládáte do našich dětí vůbec nejde docenit !Tak si to dál pěkně užívejte a Lucce držíme palce, ať vydrží a může s vámi zůstat dokonce! Jana a Milan G.

 4. Iveta Limburská říká:

  Ahoj Kačenko,všichni tě zdravíme,už je tu smutno,pusu posílá máma,Ebinka,Goldínka,Besinka,Schakira a táta.Pozdrav a milion díků Karin,Mirce a Marcelce.,,užijte“ si zbytek týdne.těším se v neděli papa Iv.

 5. Jana Sokolová říká:

  Tak jsem se k tomu taky konečně dostala! 🙂 Je to paráda sledovat, jak se vám daří! Na fotkách žádné splíny, jen samé spokojené (rozzářené) tváře, nádherná svěží příroda hor a neutálý obohacující program. Užívejte si to, robátka! Moc moc vás všechny zdravím (a určitě i Matýsek). Holky moje – jste borky! 🙂

 6. Jana Horská říká:

  Ahoj všem, hlavně Martinovi!:-) Martínku, se zájmem sleduji tvé švadlenkovké výkony při šití pejska. Monička se na něj moc těší(na tebe samozřejmě taky). Posílám pozdravy od babiček, dědy , Péti,…. Karin a spol. děkuji za nadstandartní péči.Jana

 7. Verča Vorlová říká:

  Ahoj všichni,doufám že se tam máte dobře a nikdo neonemocněl.tak Z Prahy Vám píše Verča Vorlová

 8. Dana Wodere říká:

  Zdravím všechny na horách i doma, nemůžu opominout zklamání z toho, že nás dospělé tak rezolutně nechcete 😉 každopádně si myslím, že většina z nás by věděla kde má ponožky a mobily bysme-alespoň já- klidně nechali doma 😉 Mějte se všichni krásně, Verunko a Barunko, na vás se už moc těším, i když nepopírám, že si teď s Rozárkou užívám neuvěřitelné volno 🙂 Každý den si prohlížíme s Rozi fotky z švp a protože se jí po vás taky stýská musí si na každou fotku na které jste alespoň šáhnout, takže máme úpně zapatlanej monitor 😀

 9. Kamila Moudrá říká:

  Zdravíme všechny do Krkonoš. Je vidět, že si to opravdu užíváte, tak ať Vám počasí přeje ještě těch pár dní. Luci, dnes jsme od tebe dostali tolik očekáváné dopisy,moc ti děkujeme, máme velkou radost. Moc se na tebe už těšíme a všechna tvá přání budou splněna (svíčková a vanilkové rohlíčky :)). Posíláme velkou pusu !Máma, táta, Dáda

 10. babi z Modřan říká:

  Zdravím Lucinku a všechny její kamarádky. Už se na tebe moc těším,jak mi budeš vyprávět.Tak vám přeji hezké počasí a štastný návrat domů.Ahojky

 11. Radka Vašáková říká:

  Zdravím horaly a Dandu zvlášť! Doufám, že dopis už dorazil, pošťačka mi slíbila, že ve čtvrtek, nejpozději v pátek psaní dorazí, tak jsem zvědavá. Kdyžtak za ní v pondělí skočim :o) Posílám spoustu pozdravů a pusinek. Milé paní učitelky, tak zrovna od Vás jsem to rezolutní NE vážně nečekala :o)) Ach jo, tak zase nic. Každopádně moc děkuji za úžasný program a ještě úžasnější péči, kterou našim dětem dáváte.

 12. Daniela Voráčková říká:

  Tak se nám to všem chýlí ke konci. Ani nevím, jestli se dětem bude chtít domů – ta spousta zeleně a místa na lítání, vypadáte všichni tak spokojeně. Matýsku, držím palce at´se ti podaří vše naskládat do kufru a zip to vydrží:-) Loren tě každý den hledá na fotkách – ano i náš monitor půjde pod sprchu! Matý, přihlásila jsem tě na pondělí na exkurzi s KDH-nádr. Praha Jih:-) Úžasným p.učitelkám hodně sil do posledního dne, jste opravdu obdivuhodné!

 13. Radka Vašáková říká:

  Pro moje nemocné koťátko : Zlatíčko, dopis mi dorazil, děkuju moc. Moc na tebe myslíme, a přejeme, ať je ti zítra už o 100% líp. Zavolám ráno, jak jsem slíbila. Karin, moc děkuju za zprávu , za péči o Dandu a za to, že jsme spolu mohly mluvit.

 14. Pavel Novák říká:

  Nováci všem přejí dobrou náladu počasí a zdraví až do konce pobytu. Posíláme Bětce mnoho pozdravů a máme pro ní klíčovou zprávu, že: Prvoligoví, Prvoligoví, už jsme zase Prvoligovíííí! 0:1 v Jihlavě, gól Hooonza Morávek! Zdraví kolakni z Modřan.

 15. šumaváci říká:

  milá dádo,všichni tě moc a moc zdravíme ze Šumavy.moc děkujeme za dopisy.helík ti určitě napíše hned v pondělí domů.všichni plánujeme jak vyrazíme na vodu jen co bude teplo.brandáci moc děkují za gratulaci a všichni ti přejeme,aby jsi se brzy uzdravila táta,lucka,niky,helík,miloš,davidák,terka,babička

 16. philipp Schenker říká:

  Ahoj Matyase, to muselo být hezký výlet na ten kopec! A skvělý hřiště… Co to asi bylo za experiment s tím pitím? Těším se na tebe, přijdu já do Modřan v neděle. Máma bude ještě na cestě z Budějovic. Moc tě zdravím a taky všichni ostatní! Philipp Schenker

 17. Ivana Hřídelová říká:

  Tak vás tam všechny moc zdravím. Trochu mě mrzí, že ta naše dospělácká ŠVP tentokrát nevyšla, tak snad příště. Ale my fakt necháme mobily doma, budeme mít všechny potřebné věci, poznáme si je a určitě budeme mít všeho dost.
  opravdu máte super počasí a skvělý program. Všem dospělákům moc díky. Je opravdu obdivuhodně, jak dokážete děti nadchnout a co vše dokážou.
  Terezku moc zdravíme a posílám velkou pusu. Už se na Tebe moc těšíme. Maminka a taťka
  Krásně si všichni užijte zbytek pobytu.

 18. Honza Schicker říká:

  Ahoj Ondrášku,

  maminka povídala, že Tebe se nedostatek ponožek určitě netýká, ale my dva víme, že u nás je možné leccos … Důležitější je, že máte krásné počasí a každý den pro vás mají paní učitelky nachystaný skvělý program, takže se ani na chvilku nenudíte a dozvídáte se spoustu nových a zajímavých informací. Už se na Tebe moc těšíme, až nám budeš v neděli vypravovat. Táta, máma a Verča

 19. Honza Schicker říká:

  Vzkaz pro holky z kaboše.
  Já se vašemu zamítnutí švp pro rodiče vůbec nedivím. Po tom co jsem zažil na lyžáku špičku ledovce všech nutných příprav k tomu, aby naše děti mohly zažít takový báječný týden, tak bych vám ze srdce přál, aby se našlo několik dostatečně praštěných rodičů, kteří by dokázali zorganizovat aspoň několik dnů pro vás. Není nejmenších pochyb, že si něco takového za to, co děláte pro naše děti, opravdu zasloužíte. Děkujeme vám.