3.den letního výtvarného soustředění ve Strážném 7.2010

Zveřejněno v , autor Montessori

Dnes máme na kontě úžasnou relikvii – bezzubou pilu. Zuby si obrousila na ytongu, ale kdybyste viděli tu nádheru – alej z dvaceti šesti sfing!
Kdo si včera tipoval, že vonné oleje jsou k mumifikaci, tipoval správně. Všechny děti složily teoretickou i praktickou zkoušku z balzamování a mumifikace, určitě vám rádi doma povypráví. Vy si zatím užijte obrázky ve fotogalerii.
Všem dětem tu opět náramně chutná ( Vanda si také pochvaluje ). I paní domácí je spokojená, že děti nic nenechávají. Není se co divit – třeba dnes k obědu jsme si vybírali mezi gulášem a bavorskými vdolečky. Těžký úkol.

PS: Prosíme, hlaste se, kdo by nám mohl pomoci s odvozem výtvarného materiálu do Prahy.

http://picasaweb.google.cz/108186179578148973045/

 

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.

22 odpovědi na 3.den letního výtvarného soustředění ve Strážném 7.2010

 1. Dana Wodere říká:

  Jedna bezzubá pila a kolik bezprstých dědiček tam máte?:-) Mumifikovaná Bárbína 🙂 to jsem se nasmála :-DDD.
  Vy máte, ale nápady! Kam na to chodíte? Nakonec jako vždy pusu Verče a Barče a pozdravy všem!!

 2. Markéta Horáčková říká:

  Ahoj Kubiku,dneska jste asi měli veselo,když se tak koukame na fotky.To by nas zajimalo co sis vybral k obědu.Další krasny den přeje taťka,Žanetka a mamka

 3. Jedličkovi říká:

  Zdravíme Egypt! Teda ty sfingy jsou úžasné! A mumifikace byla asi taky pořádná zábava :))). Přejeme ať se tvoření daří i nadále a Honzíkovi posíláme velikánskou pusu! Máma, táta a Kája

 4. Jirka Hanáček říká:

  Ahoj Madlí a ostatní Egypťané. Zdravím z chrámu boha Thovta a bohyně Sachmety. Právě jsme porodili prvního Egypťana dnešního dne. Balíme je stejně jako vy ty vaše mumie. Jenom je nenatíráme vonnými oleji.Už se těším až v roce 5016 tým archeologů nalezne v Modřanech a okolí několik mumifikovaných panenek a vyhlásí kult „Bohyně Barbie“. Ať Vám až do konce týdne svítí bůh Aton a vyhnou se vám Nilské nemoci a kletba faraonů.
  Madlenko posílám pusu a už se těším na dojmy a vyprávění. Zdraví táta.

  PS: myslím, že se nám do kufru auta vejde asi 126 pilek a snad i něco k tomu.

 5. Kamila Moudrá říká:

  Posíláme pozdravy do Egypta a Lucce navíc pusinky z domova. Z fotek je znát, že si všichni užíváte maximálně legrace, zvlášt při mumifikaci ;-). Tak přejeme další báječné zážitky a krásné počasí na Vaše tvoření. Luci, těšíme se na tebe. Máma, táta, Dáda a Andy.

 6. Pro Kikču, Lilku a Emu říká:

  Zdravím do Egypta. Už vím proč jsem vás měl vybavit dostatkem náplastí 🙂 Snad vám to stačilo. Kačenko ty při tom tesání Ytongu-Sfingy používáš i zuby :-). Podle toho, co jste zatím dokázali soudím, že v pátek bude z chaty ve Strážném pyramida. To je síla…a příští týden o tom budou psát v Blesku. Užívejte si to, dnes a zítra má být teplo jako v Egyptě ( je vidět, že je vše zařízeno…jako vždy). Přeji vám s Tomíkem super zážitky a těším se na další fotky.

 7. Kamila Malinová říká:

  Pozdrav pro všechny z jihu Čech až na sever. Vikulko, už se na tebe moc těšíme. Včera jsem vyfasovala čtyři děti, koníka a tři pejsky, tak jsem až do noci měla co dělat a nestihla ti napsat, snad jsi z toho nebyla smutná. Olík brousí lavičku a Mikulda štípe dříví, tak jdu raději za nimi. Mějte se krásně, pa mamka, kluci a děda s babičkou

 8. Pulcovic říká:

  😀 Tak dneska jsem se při prohlížení fotek opravdu nasmála! Teda, ale mumifikování barbín mi přijde dost morbidní 🙂 Na sfingy se těším, vypadají moc dobře. Moní, užívej si a tvoř, všichni tě pozdravujeme a těšíme se na tebe. Ahoj, za všechny máma.

 9. Dana Wodere říká:

  Něco se nám kromě dětí do auta snad ještě vejde, takže se hlásíme na odvoz výtvarného materiálu:-) Jen bychom to potřebovali v Praze do večera někde vyložit 😉

 10. Urbánková Lucie říká:

  Ahoj všichni do Egypta. Strašně vám závidím, jste úžasný! Fotky jsou nádherný. Karolkínko, moc na tebe myslím, krásně si to užíváte, příště se nechám přibalit do kufru. Posílám ti z Prahy moc pozdravů a pusinek. Eminka s taťkou tě zdraví z Lipna.

 11. Kateřina Hanáčková říká:

  Ahoj Madlenko! Zdravím tě, právě jsme s Lízou přijely domů a Terka s bab zůstaly v Jablonci. Určitě můžeme vzít spoustu výtvarného materiálu, pojedu pro tebe a Viky sama, auto i kufr bude prázdné. Děkujeme za fotky, je to paráda, takhle všechno sledovat – a že je co!Ahooj a velkou pusu máma!

 12. Plaštiakovi říká:

  Ahoj Emi a Vandi! Takový výběr z „egyptských“ lahůdek bychom také brali, to vám závidíme! S napětím čekáme na další fotky a zprávy. Taťka se pyšní, že uhádl, na co použijete vonné olejíčky. Všem pozdravy a díky za zprávy z kuchyně! Pusy i od babičky, dědy, Zrzky a Vločky posílá mamka a taťka

 13. Holí říká:

  Zdravíme Madlenku i ostatní Egypťany včetně faraóna a ostatního „vedení“ :). Méďo, v tvém případě byl výběr jednoduchý, že – vdolečky! Já bych si dala oboje, mňam! Fotky jsou báječné a ty sfingy. No a Bárbín máme doma dost, tak na nich můžeš předvést názornou mumifikaci 😉 Měj se krásně, posíláme pusinky tvůj Tygr a Králík

 14. Pro Anuschku říká:

  ahoj to je super, co se vám nejvíc líbilo? Mumifikace nebo sfingy?
  Taky Ti psal tatka, do komentářů z 2. dne, viděla jsi? Kdy si je vlastně čtete? Večer?
  moc pozdravuju a už těším až budeš vyprávět. Tady se zase dělá vedro… pusu mami

 15. Paletovi říká:

  Ahoj Míšo a všichni ostatní balzamovači a sochaři. Míšo, už se moc těšíme, až nám vylíčíš všechny ty Vaše akce. No fotkách je to nádherné. Už jsme zvědaví, jak bude pokračovat práce s krabicemi od banánů. Každý den nám necháváte takovou malou hádanku, co bude dál. Tak posílejte obrázky, jsme netrpěliví. Velkou pusu posílají mamka, taťka a Honzík

 16. Paletovi říká:

  Ještě jsem zapomněla. Auto máme vetší, takže místo na Vaše výtvory tam určitě bude. Jana

 17. Ivana Soldánová říká:

  Ahoj všem, zcela jste narušili naše běžné ráno. Žofka s Anežkou po probuzení letí k počítači, aby se podívaly, co nového jste tvořili a jak to na fotkách vypadá. Dnes si lámaly hlavu tím, která z jejich panen by mohla projít balzamováním. Já tvrdím, že všechny, ale ony nemohly vybrat žádnou. Zato sfingy by si rádi vyzkoušeli všichni tři.
  A za to krásné snažení je tu zase pohádka od Daniely.
  O třech sudičkách
  Nevím, zda si ještě vzpomínáte, ale to, co sudička nad kolébkou vyřkne, to je neodvolatelné a žádná moc vesmíru to nemůže vzít zpět.
  Jednou se stalo, že dvě starší sudičky se nějak hloupě pohádaly a začaly si dělat naschvály. Jedna řekla bílé – druhá hned musela říct černé. Jedna řekla ano – a druhá řekla ne.
  Narodilo se děťátko. Je noc, všechno spí …dům spí, dítě spí … a vtom se nad kolébkou zamihotá bílá záře a už jsou tu tři napolo průhledné postavy.
  První vztáhne ruku nad děťátko: „Dávám ti radostný a smysluplný život.“
  Druhá honem taky vztáhne ruku: „Dávám ti život smutný a beze smyslu.“
  Třetí sudička, jediná, která si zachovala zdravý rozum, s hrůzou vidí, co ty dvě tropí. Vždyť to by se to dítě snad muselo zbláznit! A jestli s tím nepřestanou, to se zblázní celé lidstvo. Jenže ani ona nemá tu moc zvrátit, co už sestry řekly. Horečně přemýšlí, až konečně dostane nápad. Vztáhne ruku nad kolébku: „A já ti dávám dar svobodné vůle, které z těch dvou chceš uvěřit.“
  Dobrou noc
  PS: Jani, krásně Ti ten synek roste. Děti nechtěly věřit, že je to to samé miminko, které bylo na kurzu před rokem.

 18. Ivana Hřídelová říká:

  Posílám všem krásný pozdrav z Prahy a závidím, jak si tam zase užíváte.
  Díky všem dospělákům a Terce posíláme velkou pusu.
  maminka a tatínek

 19. Máša říká:

  Ahoj Emi
  Zdravíme Tě s taťkou z Prahy. Podle fotek na internetu vidíme, kolik máte práce a jak se Vám všem daří.Držíme palce , aby se dařilo i nadále. V Křešicích včera ostříhali ovečky a malá jehňátka nemohla poznat svoje maminky. Chvilku jim to trvalo a byla to docela legrace. Teď už je vše jak má být a všem je dobře. Přejeme Ti, aby Ti bylo taky dobře.Pozdravuj holky, zdravíme taťka, mamka, babička, děda, Olík, Jája a Ivo.

 20. Boháčovi říká:

  Ahoj Haničko, opět jsem prošel všechny fotky a musím vám tiše závidět. Jen si říkám, že jsi si vzala malé kladívko – no že se z vás stanou sochaři jsem nepředpokládal :-). Tady v Praze je znovu velké teplo a tak si uživej letních dnů v přírodě. Posílám pozdravy také od Elišky, Janíčka a mamky. Mějte se tam všichni moc krásně. Taťka

 21. Boháčovi říká:

  Haničko, ještě jsem zapomněl – děkuju za krásný pohled. Taťka

 22. Martina Jesenská říká:

  Ahoj všichni, tak jsem se konečně dostala k internetu a zírám co se to na těch horách všechno děje. Napadá mě, jestli Egypťané pěstovali papriky. Jestli ano, tak určitě nebyly tak pěkné, jako ta Fanu, co Ti začala růst na Tvém záhoně. Je to docela zážitek ji pozorovat, jak se asi vybarví, zatím si drží pěknou zelenou…
  K cestě zpátky – naše pidiauto uveze Fanušku, Anuschku a Terezku a jejich osobní zavazadla, s tím počítám. Ale tři bananasky naplněné vzácnými egyptskými artefakty ani náhodou. Prosím tedy někoho z Modřan, aby Fandinu bananasku přibalil.
  Srdečně zdraví Martina – šílená prateta