2. rodičovský večer v letošním školním roce

Zveřejněno v , autor Mirka Kellovská

Vážení a milí,

ve středu 8.4. jsme se sešli s rodiči ve škole na 2. společném setkání, kde jsme se pokusili představit způsob práce dětí během vyučování. Prezentovali jsme pomůcky pro různé věkové kategorie, rodiče se zapojili do práce a vyzkoušeli si na vlastní kůži, co dokáže vyvolat v našich mozcích montessori materiál. Diskutovali jsme, počítali jsme, zopakovali si český pravopis atd.

Společný večer jsme si moc užili.

Více se můžete dozvědět na našem blogu.

Rodičovský večer na blogu zsmontessori

Přidáváme i 3 zpětné vazby od rodičů:

Maminka čtvrťáky a osmáka:

Byl to velmi přínosný večer, pohlavní život věty mě opravdu pobavil. Díky.

Maminka prvňáka a šesťáka:

Moc se mi líbila pomůcka na poměry mezi větami v souvětí. Věřím, že sedmáci a osmáci si pomůcku užívají a určitě si lépe pamatují psaní čárek v souvětí. Díky za hezký večer.

Maminka páťáka:

Příležitost nahlídnout pod pokličku možností, které montessori škola nabízí našim dětem, byla neocenitelná a nezapomenutelná.

Pro mě to byla ukázka různých způsobů jak přistupovat k získávání informací za použití více smyslů. Prožila jsem nádherný smyslový prožitek, kdy např. v matematice jsem měla možnost vidět mocniny z jiného pohledu tj pomocí jejich zobrazení, nebo kdy se z jinak nudné gramatiky v českém jazyce stane nádherný příběh o pohlavním životě věty.

Děkuji všem z montessori školy za jejich nádherný přístup a za jejich čas,  který věnovali rodičovskému večeru , i který věnují  dětem. (Co by řekla Petra o čárce před „i který“?)

Bylo mi s Vámi příjemně a těším se na další setkání.

  

  

  

  

 

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.