Stáže ve školce ve školním roce 2016/17

Zveřejněno v , autor Kamila Waisserová Šimberská

V uplynulém školním roce se naši sedmáci a osmáci pustili do nového projektu Stáže ve školce. Zájemci se stali na celý týden pomocníky a pomocnicemi paní učitelek ve školce. Pracovali společně s dětmi na pomůckách, pomáhali s čím bylo potřeba, připravovali a řídili pohybové, výtvarné, hudební či jiné aktivity pro děti, chodili si s nimi hrát ven apod. A jak stáže hodnotí samy děti?

 

Stáž ve školce bych zhodnotil dobře. Ve školce mě bavilo učit, protože jsem vždy potom měl dobrý pocit z toho, že jsem je něco naučil. Jinak jsem si taky užil dozvídání toho, jaký styl učení vyhovuje konkrétním dětem. Někdo se rád učí hrami a někdo zas pomocí pomůcek.

Štěpán

 

Nejvíc se mi líbilo, že jsem mohla pracovat s malými dětmi. Bylo velmi zajímavé pozorovat jak děti přistupují k práci. Moc mě bavilo jim pomáhat s prací a pozorovat, jak se přitom učí. Když jsem pro ně připravila aktivitu, moc je to bavilo a to bylo pro mě nejlepší ocenění.

Štěpánka

 

Nejvíce se mi na stáži líbilo, že jsem mohla pracovat s malými dětmi. Bylo hezké zavzpomínat na to, když jsem tam byla na jejich místě já. Pozorovat jak si hrají a zároveň se učí. Jak lítají na zahradě, a je vidět, že jsou tam rády. Ráda bych se tam vrátila.

Sára

 

Nejvíc mně na stáži bavilo pracovat s dětmi. Moc se mi líbilo, jak měly z toho radost, když jsem jim s něčím pomohla nebo si s nimi hrála. Taky jsem se naučila s dětmi lépe spolupracovat. Určitě bych do školky ráda šla znova.

Amy W.

 

Nejvíce se mi líbilo, že jsem mohl pracovat s paní učitelkou Lenkou a malými dětmi. Bylo velmi zajímavé pozorovat, jak děti přistupují k práci. Moc mě bavilo děti pozorovat, jak se přitom učí. Když jsem pro ně připravil aktivitu bubnování, moc je to bavilo a to bylo pro mě nejlepší ocenění.

Táda

 

Ze stáže ve školce jsem spokojený. Bavilo mě pozorovat, jak se děti učí a jak vycházejí se svými spolužáky. Moc se mi líbilo, jak děti byly nadšené z dobrovolných prací, co mohly dělat, např. služby na oběd, služby na kalendář atd. Do školky bych rád šel znova.

Matěj S.

 

Ve školce jsem se naučil chápat mladší děti, což mi dělalo problém v minulosti.Také jsem si vyzkoušel roli učitele a už si dokážu představit, jak těžké je někdy s námi pracovat. Děti mě při loučení nechtěly pustit, braly mě jako dobrého kamaráda.

Jáchym

 

Ve školce jsem získal spoustu nových zkušeností. Pomáhal jsem učitelkám i dětem. Některé z nich jsem třeba naučil, jak si zavazovat tkaničky a jak počítat. Nejpříjemnější pro mě byl pocit, který člověk má, když pro někoho něco udělá.

David M.

 

 

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.