1.den školy v přírodě 2.C a 4.C

Zveřejněno v , autor Montessori

Cestou do Krkonoš to vypadalo, že jet na školu v přírodě je číré bláznovství. I hodinová zácpa v Nové Pace nepřidala na optimismu.

Nakonec se ale počasí umoudřilo a tak jsme vystupovali a vyndavali veškerou bagáž už jen za mírného deště. Ubytovali jsme se, naobědvali a vypravili se na seznamovací procházku okolím.

Počasí se tvářilo, že už má rozum, přesto jsme se se čtvrťáky nevyhnuli krátké přepršce během náštěvy místního arboreta. (Už víme, co to je!)

Čtvrťáci si odpoledne založili několik dlouhodobých pokusů (včetně zahrádky s řasami) a zvládli čtenářskou dílnu Květinové městečko. Také víme, kolikáté narozeniny bude v neděli slavit KRNAP:-) .

S druháky jsme se také vydali poznat okolí a v dešti jsme se rychlostí blesku vrátili zpět.

Poté se děti v chalupě rozdělily do skupinek, nakreslily plakáty svých družin a začaly pracovat na tématu “ Žijeme na dně vzdušného oceánu“. Nejdříve tuto větu označily za nesmysl, posléze se jim zalíbila natolik, že ji zapsaly i na úvodní list do své knížky O Vzduchu. Už umíme zazpívat i píseň „Hlavně, že jsme na vzduchu!“

Po deváté hodině byly děti už v postýlkách a teď jich většina 🙂 spí. 

Posíláme pozdravy z Krkonoš a přejeme hezké zážitky při prohlížení fotek.

http://picasaweb.google.cz/mirkamonte/1DenNaSvPVRoudnici2009

Tento příspěvek byl zveřejněn v kategorii "Aktuality pro všechny". Zde je stálý odkaz článku.

8 odpovědi na 1.den školy v přírodě 2.C a 4.C

 1. Dana Wodere říká:

  Opět díky za super infoservis včetně fotoservisu ;-). Všechny zdravím a přeju hlavně lepší počasí, abyste si to na tom vzduchu mohli pořádně užít 🙂

 2. Jana Urbancová říká:

  Moc děkujeme za bleskové zprávy z Krkonoš a fotodokumentaci. Přejeme lepší počasí, hodné děti a krásný celý týden!!!

 3. Ivana Hřídelová říká:

  Díky za info o dojezdu a prvním dnu a přejeme už jen hezké počasí, ať můžete trávit čas venku v přírodě.

 4. Daniela Voráčková říká:

  Moc zdravíme do Ráje a posíláme sluníčko od babi v Ho, tam je ho prý spoustu. Maty – přece jen jsme při balení na něco zapomněli, tak sleduj poštu, snad dorazí včas:-) Díky za zprávy a fota, už se těšíme na další.

 5. Pavel Kellovský říká:

  Ahoj Kristýnko, Karolínko a taky mamko. Holky, ty učitelky vám nedají ani chvilku volna :-), už zase makáte :-). Ale z fotek je vidět, že vás to zase baví. To je fajn. My tady s Tomíkem bez vás a mámy „přežíváme“. Máme plnou myčku, plný odpaďák, bude plný koš prádla, nějaká ta květina nevydrží, možná zhubneme :-)) V sobotu to tady všechno naleštíme a budeme se těšit na neděli…že přijedete ( je tady smutno) a že mamka něco dobrého uvaří. Včera jsem pohlednici neposlal, z práce jsem přišel až večer, tak pozdravy aspoň takto. Zdravím taky Karin, Marcelu a Mariolu. Ať jste na suchu a na vzduchu. Oproti sněhu to má jednu výhodu…nemusíš zapínat ty lyžáky :-))

 6. Markéta Horáčková říká:

  Děkujeme za vyčerpávající informace, přejeme všem krásné počasí a hodně veselých zážitků. Kubíka z Prahy zdraví taťka, mamka, Žanetka, teta, Emík a Maťula

 7. zdena Janovská říká:

  Moc díky za super zprávy a ty fotky,to je skvělý-vidět děcka v akci.Musí to být hodně příprav.
  Moc díky Mirko,Karin,Mariolo,Marcelo.Myslím na Vás,at máte hodně síly a děti taky.At jsou všichni v pohodě celý týden.Doufám Mirko,že ty kopie kartiček došly.Prosím pozdravujte ty mé dva enšpígly.Držím palce na co nejmenší přeháňky.Díky.Zdena

 8. Ivana Schickerová říká:

  Opět po čtyřech měsících sedím u počítače s velkým očekáváním na zprávy, co že jste dnes prožili a co se vám podařilo a že vlastně nakonec všechno dobře dopadlo a jste zachumlaní v pelíšcích. Zdravíme v tuto chíli spící děti a hlavně Ondru, a bdící – a s láskou pracující – paní učitelky :-).